12 tysięcy zestawów ochrony domowej

W ramach projektu „Opolskie przeciw COVID-19” przekazujemy ośrodkom pomocy społecznej w regionie  zestawy domowe do ochrony osobistej. To pudełeczka, w których znajdują się po 3 pary rękawiczek nitrylowych,  3 maseczki, mały płyn do dezynfekcji i ulotka informacyjna nt. jak się chronić przed COVID-19.

Urząd marszałkowski kupił w ramach projektu 12  tysięcy kompletów tych zestawów, które  – zgodnie z decyzją marszałka – zostaną przekazane do gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz powiatowych centrów pomocy rodzinie. Tych instytucji jest w regionie ponad 80. – To zestawy dla podopiecznych tych instytucji, osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, ubogich czy potrzebujących rodzin. Pamiętamy też o organizacjach, zrzeszających seniorów. Natomiast o szkoły, przedsiębiorców, PUP-y, strażaków czy szpitale zadbaliśmy już wcześniej – mówi marszałek Andrzej Buła.

– Ważne jest, byśmy wszyscy byli zaopatrzeni w takie środki ochrony. Chcemy w tym pomóc osobom, które tej pomocy najbardziej potrzebują. A te zestawy to przykład, w co powinniśmy się uzbroić na najbliższe miesiące – to wszystko powinnyśmy mieć zawsze przy sobie oraz w każdej domowej apteczce – dodaje marszałek.

Zestawy zostały już spakowane w kartony, do których wchodzi ich po 120 sztuk i te kartony w najbliższych dniach będą przekazywane instytucjom w każdej gminie i powiecie.

VR

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy