Będzie bezpieczniej przed Boroszowem

Rozpoczyna się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 487 na odcinku Olesno – Boroszów. Na nowo zostanie wybudowany most na rzece Piaska. Zmienione zostanie niebezpieczne skrzyżowanie łączące drogę powiatową z wojewódzką.

Rozbudowa i remont drogi wojewódzkiej nr 487 na odcinku Olesno – Boroszów wart jest prawie 7 milionów złotych. Samo dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego to prawie 6 milionów złotych. Inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie 2020 roku, a wykonawcą jest firma DROG-BUD z Częstochowy. Właśnie podpisano umowę na tę realizację.

– To odcinek dwukilometrowy, ale zakres prac bardzo szeroki. Oprócz rozbiórki i budowy na nowo mostu, przebudowane zostaną skrzyżowania oraz zbudowany zostanie ciąg pieszo – rowerowy. Będą też nowe zatoki autobusowe. Znacząco poprawiamy bezpieczeństwo – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Przypomnijmy, że kilka lat temu remontowano pierwszy odcinek tej drogi między Olesnem a Gorzowem Śląskim. Zanim drogowcy przystąpią do prac związanych z ułożeniem asfaltu, zostanie przebudowana kanalizacja deszczowa. Zwiększy się również znacząco bezpieczeństwo – po remoncie zostaną zamontowane punktowe elementy odblaskowe, płyty integracyjne, przejścia dla pieszych. Zbudowana zostanie wyspa spowalniająca. Zbudowany również będzie chodnik.

Z remontu cieszy się starosta oleski Roland Fabianek. – To jest jedna z ważniejszych dróg w województwie opolskim. W razie zamknięcia drogi krajowej nr 11,  jest to naturalny objazd. To tutaj kumuluje się ruch ze Śląska w kierunku Gorzowa Śląskiego, Częstochowy i centralnej Polski. Przypomnę, że przebudowaliśmy też drogę powiatową między Boroszowem a Gorzowem Śląskim – mówi. Oprócz budowy mostu najważniejszą częścią inwestycji będzie likwidacja niebezpiecznego skrzyżowania przed samą miejscowością. – Dochodziło tam do licznych kolizji i wypadków. Wielu kierowcom to skrzyżowanie przysparzało wielu problemów. Choć jest oznakowanie, wielu z nich ignorowało to, że są na drodze podporządkowanej. Dodatkowo łuk ograniczał widoczność – dodaje Roland Fabianek.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu Bartłomiej Horaczuk zaznacza, że to kolejna z dróg remontowanych w powiecie oleskim. – To kontynuacja wieloetapowego projektu remontów i przebudów dróg. Wyzwaniem będzie przebudowa, a tak naprawdę budowa mostu na nowo – podkreśla Bartłomiej Horaczuk.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy