1 700 000 złotych dla organizacji pozarządowych

Zarząd województwa rozstrzygnął dziś kolejne trzy otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na działania zaplanowane na ten rok. Tym razem podzielono w sumie 1 milion 700 tysięcy złotych na zadania w sferze sportu, kultury i ochrony dziedzictwa narodowych i etnicznych.

– Zmieniamy już od ubiegłego roku formułę przekazywania pieniędzy organizacjom pozarządowym, bo zależy nam na tym, aby w tym trudnym okresie COVID-u organizacje przetrwały i utrzymały swoją działalność – podkreśla marszałek Andrzej Buła. Jak dodaje, teraz zmienia się zapotrzebowanie, więc zarząd więcej pieniędzy przeznacza na rozwój organizacji, które chcą inwestować w swoją infrastrukturę, kupować sprzęt, wykonywać remonty.

– A te dzisiejsze rozstrzygnięcia, czyli milion siedemset tysięcy złotych z budżetu województwa dla organizacji to także ważne decyzje, zarówno dla samych organizacji, jak i dla mieszkańców, którzy korzystają z ich działalności – mówi Andrzej Buła i zaznacza, że dziś wszyscy potrzebujemy oferty, która urozmaici nam życie w tych trudnych czasach. Rozstrzygnięte konkursy są właśnie taką propozycją.

1 milion 200 tysięcy złotych otrzymało w sumie na 51 zadań w ramach konkursu pn. Liderzy systemu sportu młodzieżowego i najważniejsze wydarzenia sportowe. To wsparcie sportowego szkolenia i udziału w zawodach sportowych w regionie, jak i umożliwienie startu w zawodach na arenie krajowej w wielu dyscyplinach. Dotacje otrzymają m.in. Klub Budowalni Opole, LKJ Lewada, Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole, Fundacja Polskie Skoki, Opolski Związek Piłki Nożnej, Brzeskie Towarzystwo Piłkarskie Stal Brzeg, Okręgowy Związek Judo w Opolu czy Opolski Klub Karate Kyokushin.

Na zadania w sferze kultury zarząd przeznaczył 300 tysięcy złotych. Dofinansowanie otrzyma w sumie 29 projektów – to działania w sferze muzyki, teatru, filmu, wsparcie tradycji regionalnych.

I wreszcie 200 tysięcy złotych otrzyma w sumie 13 (spośród 19 złożonych) zadań, wspierających dziedzictwo kulturowe i tradycje mniejszości w naszym regionie, przede wszystkim mniejszości niemieckiej, ale także romskiej.

 

Szczegółowe listy beneficjentów wszystkich trzech konkursów dostępne będą jeszcze dziś na stronie https://bip.opolskie.pl/typy-tresci/otwarte-konkursy-ofert/

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy