Będą nagrody marszałka za wydarzenie muzealne roku 2020

Rok 2020 był trudny dla wszystkich, także dla placówek kultury. Ale mimo trudności i długotrwałego zamknięcia tych instytucji, miało w nich miejsce wiele ciekawych inicjatyw. Dlatego też marszałek postanowił uhonorować najciekawsze wydarzenia ubiegłego roku w muzeach regionu.

Podczas ostatniego posiedzenia zarząd województwa przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia tegorocznych Nagród Marszałka za Wydarzenie Muzealne Roku. – Postanowiliśmy, jak co roku, nagrodzić osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej, by podkreślić znaczenie ochrony i upowszechniania naszego dziedzictwa w każdym czasie, także w tym, w którym muzea musiały się zderzyć z nową rzeczywistością i poszukiwać nowych form pracy  – mówi wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. – Przyjrzymy się najciekawszym wystawom, inicjatywom edukacyjnym, publikacjom, projektom naukowo – badawczym oraz działaniom w sferze konserwacji i ochrony dziedzictwa kultury – wymienia marszałek.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać muzea z całego województwa opolskiego, a  czas na ich złożenie to dni od 8 lutego do 31 marca br. Laureaci mogą liczyć na nagrody pieniężne do 10 tysięcy złotych w każdej z wymienionych w regulaminie konkursu kategorii.

Rozstrzygniecie konkursu zaplanowano na maj tego roku – to miesiąc, w którym obchodzony jest zawsze Międzynarodowy Dzień Muzeów.

Szczegółowe informacje na temat nagrody można znaleźć na stronie: https://www.opolskie.pl/nagrody-w-dziedzinie-kultury/

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy