Koncert gwiazd na 15 lat w Unii Europejskiej

Koncert z udziałem gwiazd polskiej piosenki, liczne atrakcje, stoiska promujące Unię Europejską. Urząd Marszałkowski wraz z miastem Opole organizują 4 maja wielką galę na terenach obok Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Plejada artystów wystąpi na scenie ustawionej przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Świętowanie 15 lat Polski w Unii Europejskiej będzie miało charakter rodzinnego święta, a dobór gwiazd odbywał się zgodnie z kluczem „dla każdego coś miłego”. Będzie, to również pierwszy koncert organizowany w tym miejscu. – Nie ma wątpliwości co do zmian w otoczeniu – mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego. Bez wsparcia unijnego, jego zdaniem, nie byłoby wielu inwestycji, szczególnie drogowych, remontów szpitali,  budowy i renowacji budynków użyteczności publicznej, placów zabaw, basenów, boisk czy sal spotkań wiejskich oraz zakupów nowoczesnych autobusów. – Ale to również kształcenie uczniów, dofinansowania dla przedsiębiorców, doposażenie szkół, stypendia dla licznej grupy ludzi. Bez tego nie bylibyśmy tak konkurencyjni w Europie i na świecie – dodaje wicemarszałek.

Samo Opole dostało dzięki dofinansowaniu z budżetu unijnego 2 miliardy złotych i zrealizowało ponad 700 projektów. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski nie kryje zadowolenia ze wspólnej organizacji koncertu. Urząd marszałkowski przeznaczył na to wydarzenie  300 tysięcy złotych.

– Wiem, jak wiele dobrego wydarzyło się przez te ostatnie 15 lat. Jestem jeszcze z tego pokolenia, które pamięta czasy, kiedy o wszystko musieliśmy walczyć. Półki w sklepach były puste, a otoczenie szare. Wszystko było okupione dużym wysiłkiem, aby Polska dołączyła do tego grona. Teraz nie mamy powodów do kompleksów. Chcemy zwrócić się szczególnie do młodych, dlatego koncert. W atmosferze zabawy i muzycznego wspominkowego koncertu, chcemy to wszystko uczcić – mówi prezydent Opola.

– To kolejny element współpracy. Koncert będzie okazją do pochwalenia się tym, co przez ostatnie lata uzyskaliśmy. Podobne koncerty będą odbywały się w całym województwie, ale ten największy będzie właśnie w stolicy regionu. Chcemy pokazać, że chcemy być w wspólnocie, przed nami przyszły budżet unijny – dodaje Zbigniew Kubalańca.

Agnieszka Okupniak, dyrektor departamentu Współpracy Zagranicznej i Promocji Regionu UMWO dodaje, że poza koncertem będzie możliwość zapoznania się z projektami i ich efektami. – Mam nadzieję, że będzie to święto nie tylko dla Opola, ale i całego regionu. Zaprosiliśmy wiele instytucji i organizacji, aby zaprezentowali się na stoiskach – mówi.

Dla tych którzy już teraz chcą poznać to, co udało się zyskać przez ostatnie lata dzięki unijnej wspólnocie, odsyłamy do strony: https://projekty-efekty.opolskie.pl .

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy