8 nowych firm w Sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie

 

Zarząd Województwa Opolskiego podjął dziś decyzję o przyznaniu członkostwa nowym podmiotom w sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie.

Działania Sieci ukierunkowane są na promocję i poprawę jakości lokalnej żywności oraz wzmocnienie regionalnej tożsamości. Członkami sieci są rolnicy, ogrodnicy, producenci i przetwórcy żywności, restauracje, firmy cateringowe, a także sprzedawcy, którzy po spełnieniu kryteriów wymaganych dla produktów i potraw uznawanych za żywność lokalnego pochodzenia, mogą używać oznaczenie „Dziedzictwo Kulinarne Opolskie”.

Oto podmioty, które dołączyły do tego zaszczytnego grona:

  1. Patrycja Dyla-Szynklarz Gospodarstwo Rolne, Kamienisko. Do sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie zgłasza: syrop z kwiatów lawendy lekarskiej, syrop z płatków róży stulistnej, syrop z owoców bzu czarnego, syrop z kwiatów mniszka lekarskiego.
  2. Cukiernia Gorgosz Adam Gorgosz,  Dobrodzień . Do sieci DKO zgłasza: tort bezowy, sernik opolski.
  3. Fancy-Food Catering Tomasz Rosa, Kozuby. Do sieci DKO zgłasza: roladka z karpia na puree z kalafiora i z burakami z pomarańczą, tradycyjny żurek na maślance, tradycyjna rolada śląska w sosie pieczeniowym z modrą kapustą, pierożki z serem kozim.
  4. Gospodarstwo Agroturystyczne Zacisze Antoszka,  Walce. Do sieci DKO zgłasza: „modziki”- młode gołębie, „kramliki” kompot ze starej odmiany jabłek, „szwestki” – kompot i dżemy ze śliwek starej odmiany, „zemfy”- pikle z ogórków
  5. REGIUS Opole. Do sieci DKO zgłasza: kaczka pieczona hrabiego, pstrąg pieczony z pieca
  6. Pałacowa Winnica Godyla. Do sieci DKO zgłasza: wino białe Solaris, Johanniter, Muscaris, Souvigner Gris, Siegerrebe, wino czerwone i różowe: Cabernet Cortis, Rondo oraz Regent.
  7. PPHU Tom s.c. Tomasz Mróz, Monika Mróz , Gospoda i Masarnia Mróz z Kadłuba. Do sieci DKO zgłasza: kiełbasa wiejska czosnkowa, kiełbasa śląska.
  8. Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice. Do sieci DKO zgłasza: deska młynarza ze swojskimi wędlinami i serami, opolska rolada wołowa z kluskami śląskimi i modrą kapustą.

Artykuł 8 nowych firm w Sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie pochodzi z serwisu Dziedzictwo Kulinarne Województwa Opolskiego.

Nasze serwisy