Pożyczki płynnościowe dla mikro, małych i średnich firm

Nawet do 500 tysięcy zł pożyczki płynnościowej na ratowanie firmy w czasach pandemii mogą ubiegać się przedsiębiorcy z województwa opolskiego z unijnej puli pieniędzy samorządu województwa. Pożyczek udziela Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju.

O pożyczkę mogą starać się mikro, małe i średnie firmy. Może ona wynieść do 500 tys. zł,a czas kredytowanie to maksymalnie 4 lata. Z udzielaniem pożyczek nie wiążą się żadne opłaty ani prowizje, a oprocentowanie może wynieść nawet zero procent. Raz do roku na 2 miesiące, w pierwszym i drugim roku okresu spłaty pożyczki, Fundusz może udzielić, „wakacji kredytowych” w spłacie pożyczki. Karencja ta może wynieść maksymalnie 12 miesięcy.

Pieniądze, które firma dostanie w ramach pożyczki, można przeznaczyć np. na pensje pracowników (także składowe należne ZUS czy US); koszty personelu pracującego na terenie firmy, ale formalnie będącego na liście płac podwykonawców; na pokrycie zobowiązań publiczno-prawnych; spłatę zobowiązań handlowych; pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury; zatowarowanie; półprodukty czy inne wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania firmy sięgającej po pożyczkę, które ta firma poniosła po 31 stycznia 2020 r. Pożyczka może finansować 100 proc. wydatków pożyczkobiorcy.

 

Jak starać się o pożyczkę? Zgłosić się do ORFR:

OPOLSKI REGIONALNY FUNDUSZ ROZWOJU

tel. (77) 42 19 442, e-mail: biuro@orfr.opole.pl

ul.Hugona Kołłątaja 11/11, 45-064 Opole

Adres strony ORFR: www.orfr.opole.pl

Informacja o pożyczce: http://orfr.opole.pl/pozyczka-dla-przedsiebiorcow-zwiazku-covid-19-na-0/

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy