Walce z unijnym wsparciem

Gminny Ośrodek Kultury w Walcach przejdzie termomodernizację. Całkowita wartość projektu to prawie 2 miliony 400 tysięcy złotych.

Modernizacja systemu grzewczego, wymiana oświetlenia oraz docieplenie ścian budynku, stropów i dachu. Tak zapowiada się zakres prac remontu Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach. Unijne dofinansowanie, jakie przekazał członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza, wynosi prawie 1 milion 200 tysięcy złotych. – Wymienione będą również okna i drzwi – mówi. – Będzie bardziej ekologicznie i taniej. To również zmiana estetyki budynku. Mam nadzieję, że po remoncie będzie to perełka architektoniczna miejscowości – dodaje.

Rafał Magosz, dyrektor domu kultury przypomina, że budynek budowany był w latach osiemdziesiątych. – Jest to bardzo duża bryła, zakres prac jest bardzo szeroki. Zaplanowana jest modernizacja systemu grzewczego oraz instalacja gruntowej pompy ciepła i kolektora słonecznego – mówi.  Zastępca wójta gminy Walce Rafał Miczka cieszy się ze wsparcia. – Jest to miejsce, w którym spotykają się wszystkie pokolenia. Zajęcia mają tutaj zarówno najmłodsi, jak i seniorzy. Elementy, które zostaną wymienione, wpłyną również na oszczędności. Po modernizacji budynek będzie wizytówką gminy – dodaje Rafał Miczka.

PW

 

Nasze serwisy