Opolska w Krapkowicach do przebudowy

W dniu 28 października Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisał umowę na drugi etap przebudowy ulicy Opolskiej w Krapkowicach. To jedna z najstarszych ulic miasta, a jednocześnie część drogi wojewódzkiej nr 415. Prace przeprowadzi Remost z Olesna.

Przebudowa potrwa do połowy przyszłego roku, a będzie kosztowała 3 miliony 800 tysięcy złotych. 2 miliony złotych do tej kwoty dołożyła gmina Krapkowice.

Ulica Opolska to jedna z najstarszych ulic Krapkowic. Dawniej stanowiła główną drogę do Opola, a wkrótce – po wybudowaniu nowego mostu na Odrze – stanie się alternatywą komunikacyjną na linii północ-południe między Otmętem a Krapkowicami. Pierwszy etap prac, związany z modernizacją tej drogi w przemysłowej części Krapkowic, zakończył się w 2019 roku, teraz przyszedł czas na kolejny odcinek.

Bartłomiej Horaczuk, dyrektor ZDW podkreśla, że istniejąca infrastruktura wymaga gruntownej przebudowy. – Ogromnym wyzwaniem będzie wymiana większości przestarzałych mediów, usytuowanych pod pasem drogi. Żeby tę przebudowę przeprowadzić, konieczne będzie całkowite zajęcie drogi, będącej placem budowy – informuje. Zmodernizowane zostanie ruchliwe skrzyżowanie z ulicą Drzymały, obok targowiska. Na całej długości remontowanej drogi od tego skrzyżowania aż do przejazdu kolejowego powstaną zatoki parkingowe, przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w podnoszące bezpieczeństwo oświetlenie oraz płyty integracyjne, ułatwiające poruszanie się osobom słabowidzącym.

– Ta ulica to ważny i alternatywny dojazd do Krapkowic, na przykład w przypadku wzmożonego ruchu związanego z awaryjnym zamknięciem autostrady lub nadchodzącej przebudowy drogi krajowej nr 45 – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa. Podkreśla, że ta inwestycja wpłynie m.in. na poprawę estetyki miasta, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo mieszkańców centrum Krapkowic.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy