Koncert „Ku pamięci Fryderyka Chopina” w Trewirze

17 października 1849 roku zmarł jeden z największych światowych geniuszy muzycznych: Fryderyk Chopin.  Dokładnie 171 lat później, w sobotę, odbył się w Trewirze w kościele Welschnonnen wspaniały koncert muzyki klasycznej z udziałem muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Koncert odbył się pod patronatem Premier Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer, Konsula Generalnego RP w Kolonii Jakuba Wawrzyniaka oraz Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Niezwykle uzdolnieni opolscy pianiści Kamil Labusga i Sebastian Nawrocki oraz skrzypaczka Miriam Powrósło zauroczyli swym talentem publiczność naszego niemieckiego regionu partnerskiego Nadrenii-Palatynatu, która gromkimi brawami na stojąco nagrodziła artystów.

Pomimo wielu obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, m.in. koniecznością rejestracji każdego z uczestników koncertu oraz potrzeby przestrzegania wielu zaleceń, publiczność trewirska nie zawiodła. Wszystkie, zgodnie z przepisami dostępne, miejsca w kościele zostały zajęte i goście z entuzjazmem wysłuchali godzinnego koncertu.

Wydarzenie muzyczne zostało zorganizowane przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji oraz Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Trewirze przy wsparciu finansowym Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Konsulatu Generalnego RP w Kolonii.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji, pedagogów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu, bez których zaangażowania organizacja koncertu nie byłaby możliwa.

PŁ – BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy