Pieniądze dla klubów, nagrody dla sportowców

Kolejne kluby sportowe  otrzymały umowy w ramach konkursu „Marszałkowski Klub Sportowy”. Tym razem cieszyły się organizacje z powiatów kluczborskiego i namysłowskiego. Spotkanie było też okazją do uhonorowania osób, działających na rzecz rozwoju i promocji sportu w województwie opolskim.

Przypomnijmy – Marszałkowski Klub Sportowy to konkurs, organizowany po raz pierwszy w tym roku przez zarząd województwa. Dotyczy on upowszechniania sportu w małych środowiskach. – Niewielkie kluby realizują jedną z ważniejszych misji sportu, czyli sport dzieci i młodzieży. To oferta skierowana do środowisk lokalnych. Naszym zamiarem było dofinansowanie około 50 klubów kwotą do 10 tysięcy złotych. Zauważyliśmy, że to właśnie one najbardziej integrują lokalne środowiska. Postanowiliśmy więc przygotować dla nich osobną propozycję – mówił już podczas ogłaszania konkursu wicemarszałek  Zbigniew Kubalańca.

Podczas spotkania w Kluczborku wicemarszałek Zbigniew Kubalańca wręczył umowy dotacyjne na łączną kwotę niema 66 500 złotych przedstawicielom siedmiu klubów.  Otrzymali je: LZS „Orły Woskowice Małe”, Klub Sportów Konnych Volmar Smarchowice Wielkie, LUKS „Namysłów”, LKS „HETMAN”, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej LZS Kuniów, Fundacja Siatkarska Akademia Rozwoju Mucha Volley oraz Akademia Piłkarska Młody MKS Kluczbork.

 

Spotkanie w kluczborskiej hali sportowej było też okazją do nagrodzenia osób, działających na rzecz rozwoju i promocji sportu w województwie opolskim. Marszałek województwa co roku spotykał się z dużą grupą nagrodzonych z całego regionu, tym razem epidemia spowodowała, ze takie spotkania odbywają się w powiatach.  – Nagrody przyznawane są zawodnikom i trenerom za wyniki sportowe osiągnięte w 2019 roku, a osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie za działalność prowadzoną w ostatnich latach – informuje wicemarszałek Kubalańca.

W tym rok una nagrody sportowe zarząd województwa przeznaczył niemal sto tysięcy złotych. Na spotkaniu w Kluczborku nagrody otrzymali sportowcy i działacze związani z karate. To sportowcy Karolina Gajewska, Martyna Jańska, Dawid Rojowski i Alicja Zalecińska, trener Andrzej Olech i Ewa Maciborko z  Kluczborskiego  Klubu Karate oraz Kacper Sitarz i jego trener Zbigniew Sitarz z Ośrodka Kultury Byczyna.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy