Frekwencyjny rekord na Zamku w Mosznej

Zamek w Mosznej przez pierwszy tydzień maja przeżywał oblężenie turystów. Nie odstraszyła ich deszczowa pogoda. Teraz wszyscy czekają, aż rozwiną swoje kwiaty azalie.

W tym roku wystarczyło wziąć na początku maja trzy dni wolnego, aby cieszyć się tygodniowym urlopem. To wpłynęło na frekwencję w zamku w Mosznej, a odwiedzający przyjechali z różnych zakątków Polski.  Przez pierwszy tydzień maja zamek w Mosznej odwiedziło ponad 16000 osób.

– Przyjechaliśmy z rodziną, trzeba wykorzystać majowe święta. Odwiedzamy najciekawsze zakątki Polski. Tym razem wybraliśmy Opolszczyznę, ponieważ mamy tutaj rodzinę i wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę. Jest tutaj bardzo ciekawie, byliśmy już w komnatach, wybieramy się również na wieże. Wrażenie robi gabinet hrabiego – mówi Piotr z Chorzowa.

Zamek po dobudowie zaliczany jest do pereł XIX wiecznej architektury. Wcześniej spłonął w czerwcu 1896 roku.  Jest to była rezydencja niemieckiego rodu Tiele-Wincklerów, która jest systematycznie remontowana i restaurowana. Zamek, zgodnie z fantazją Franza Huberta, ma 365 pomieszczeń i 99 wież. Jest to również obiekt hotelowy. Można wynająć pomieszczenia od pokojów typowo turystycznych, po rezydencje. Cena waha się od 80 do 650 złotych.

Turyści mogą wybierać pomiędzy trzema wariantami zwiedzania. Najpopularniejsza wiedzie przez pomieszczenia pałacowe, druga prowadzi na wieże, trzeci wariant, to zwiedzanie całego obiektu łącznie z podziemiami.

Dzięki darczyńcom wnętrza wzbogacają się o kolejne pamiątki. Te ostatnie, czyli obrazy, zostały przekazane przez osobę związaną z rodziną właścicieli pałacu – Wincklerów. – W pokoju pana można zobaczyć rekonstrukcję XIX wiecznej biżuterii, stolik szachowy – mówi przewodnik Łukasz Malkusz.

– Wrażenie jest bardzo pozytywne, zamek jest bardzo piękny. Znamy te okolice, ale w samym zamku nigdy nie byliśmy. Interesuję się historią i odwiedzam wszystkie tego typu obiekty w Polsce – mówi Ania, turystka z Trójmiasta.

– Przez cały tydzień grupy były bardzo liczne, wycieczki oprowadzaliśmy co 15 minut – dodaje Malkusz.

Turyści, którzy zdecydują się na dłuższy pobyt mogą skorzystać z sauny, strefy SPA oraz oferty zdrowotnej.

Dodajmy, że w Mosznej trwa właśnie  Muzyczne Święto Kwitnących Azalii. Kolejny koncert już w najbliższy piątek 12 maja o godz. 18:00 – wystąpi Tomasz Tomaszewski (Niemcy) – skrzypce oraz Ewa Tomaszewska – fortepian. Więcej o kolejnych koncertach: http://www.moszna-zamek.pl/index.php/aktualnosci/wydarzenia

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy