Pakiety ochronne w powiecie prudnickim

Kolejna grupa strażaków ochotników odebrała pakiety z zestawami środków ochrony osobistej, kupione przez Marszałka Województwa Opolskiego. Tym razem w Głogówku z członkiem zarządu województwa Antonim Konopką i radnymi województwa Janiną Okrągły oraz Zuzanną Donath-Kasiurą spotkali się ochotnicy z powiatu prudnickiego.

Spotkanie odbyło się nieprzypadkowo na terenie jednostki OSP w Głogówku, która właśnie obchodzi jubileusz 160-lecia działalności.

Jak mówi członek zarządu województwa Antoni Konopka, który spotkał się ze strażakami, w powiecie prudnickim pakiety otrzymało ponad czterdzieści jednostek OSP.  – To ważne wyposażenie dla strażaków, którzy wyjeżdżają na akcję i swoją pomocą służą nam, mieszkańcom województwa. Wszystko po to, żeby byli dobrze zabezpieczeni – dodaje.

– W tych czasach jest bardzo ciężko, bardzo wiele mamy do czynienia z wyjazdami, gdzie musimy się zabezpieczać. A ten sprzęt się zużywa, więc ważne jest, żeby było go jak najwięcej – mówi Gabriel Maciejek, prezes OSP w Biedrzychowicach. Natomiast Patryk Osiewacz z OSP w Ligocie Bialskiej dodaje, że w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych strażacy spotykają się z różnymi ludźmi, przebywają w różnych środowiskach i ten przekazany sprzęt to kolejny ważny element ich ochrony indywidualnej. – A w ostatnim czasie ten sprzęt idzie jak woda – podkreśla.

Przypomnijmy – pakiety kupowane są w ramach projektu unijnego „Opolskie przeciw COVID-19”, realizowanego przez urząd marszałkowski. Każda jednostka  OSP w regionie otrzymuje pakiet ochronny o wartości około 4 tysięcy złotych. To środki ochrony osobistej dla strażaków, którzy muszą reagować na każde wezwanie. Jak przypomina marszałek województwa, materiały trafią do 528 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie opolskim. W zestawach są  m.in. maseczki i półmaski filtrujące, rękawice, kombinezony ochronne wraz z butami, gogle ochronne, płyny do dezynfekcji, przyłbice. Będą też filmy instruktażowe, dotyczące dodatkowych zasad, których należy przestrzegać w warunkach zagrożenia epidemicznego. Ich produkcja właśnie się zakończyła.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy