Pakiety dla strażaków w oleskim

Oleski to już drugi powiat, w którym wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych otrzymały pakiety z zestawami środków ochrony osobistej. Te pakiety to jeden z elementów projektu unijnego „Opolskie przeciw COVID-19”, realizowanego przez urząd marszałkowski.

528 pakietów trafi dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie opolskim. W zestawach, kupionych w ramach projektu, są  m.in. maseczki i półmaski filtrujące, rękawice, kombinezony ochronne wraz z butami, gogle ochronne, płyny do dezynfekcji, przyłbice. Będą też filmy instruktażowe, dotyczące dodatkowych zasad, których należy przestrzegać w warunkach zagrożenia epidemicznego. Ich produkcja właśnie się zakończyła.

– Dla każdej OSP mamy pakiety ochronne o wartości około 4 tysięcy złotych. To środki ochrony osobistej dla strażaków, którzy muszą reagować na każde wezwanie, żeby nieść pomoc. A chcielibyśmy, żeby nasi ochotnicy i nasze ochotniczki byli zabezpieczeni – mówił marszałek Andrzej Buła, wręczając pakiety strażakom na nowym, oleskim stadionie.

– Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa i staramy się tę pandemię przeżyć jak najmniej boleśnie, staramy się w miarę zabezpieczać. Dlatego też to dzisiejsze spotkanie z naczelnikami i prezesami wszystkich OSP z powiatu oleskiego ma dla nas ogromne znaczenie. Każda ilość sprzętu dla naszych druhów będzie za mała, a zawsze konieczna – podkreślał burmistrz Olesna Sylwester Lewicki.

Prezes OSP Borki Wielkie Bernard Kandora mówił zaś, że strażak zawsze musi być zawsze dobrze zabezpieczony. – Wszystko polega też na tym, aby nie wykluczyć wszystkich jednostek z pomocy ludziom – dodawał.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy