Opolski samorząd województwa  najlepiej promuje zdrowie!

Rozstrzygnięto właśnie konkurs pn.: ,,Samorząd promujący zdrowie’’, w którym oceniane są projekty zdrowotne, realizowane przez samorządy. Samorząd Województwa Opolskiego otrzymał certyfikat i wyjątkową, prestiżową nagrodę specjalną!

W dniu 7 września br. w pałacu w podwarszawskich Otrębusach uroczyście wręczono nagrody laureatom tego konkursu. Tytuł laureata na rok 2020 i certyfikat „wysoka jakość w ochronie zdrowia” otrzymał Samorząd Województwa Opolskiego. Opolskie otrzymało także wyróżnienie i nagrodę specjalną „Grand Quality”. Nagroda ,,Grand Quality” przyznawana jest  jednostkom, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych wśród samorządów wszystkich szczebli, certyfikowanych w pierwszej edycji konkursu.

Z nagrody cieszy się wicemarszałek Roman Kolek, który podkreśla to jest wyjątkowe wyróżnienie. – Jako samorząd bierzemy udział w wielu konkursach, zdobywaliśmy wiele wyróżnień, także w sferze zdrowia, ale tutaj organizator, oceniając działania wszystkich samorządów w kraju, najwyżej ocenił aktywność naszego samorządu województwa. Ocenił tak nasze programy zdrowotne, nasze inicjatywy związane z promowaniem zdrowego stylu życia, i to niezwykle cieszy – mówi Roman Kolek.

A zgłaszając się do konkursu, samorząd województwa pochwalił się m.in. realizowanym od kilku lat z powodzeniem projektem poprawy opieki nad matką i dzieckiem w ramach programu „Opolskie  dla rodziny”, skierowanym do kobiet w wieku okołoporodowym, kobiet w ciąży, młodych matek i dzieci do drugiego roku życia z całego regionu. Pokazał także inicjatywę „Marszałkowskie Dni Zdrowia”,, wspierającą prozdrowotne postawy mieszkańców województwa.

Konkurs „Samorząd promujący zdrowie” stanowi część Ogólnopolskiego Programu Certyfikacyjnego „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”. W konkursie co roku nagradzane są polskie gminy, powiaty i samorządy województw, w których podejmowane są efektywne, nowoczesne i skuteczne działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia, promocji aktywności fizycznej i ekologii.

We wszystkich wyróżnionych w programie samorządach realizowane są nowatorskie inicjatywy i inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju systemu ochrony zdrowia i umożliwiają mieszkańcom dostęp do nowoczesnych świadczeń, jak również udział w rozmaitych programach profilaktycznych czy rozwój aktywności fizycznej.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy