Dożynki Diecezjalne na Górze Św. Anny

Podziękowania i życzenia wszelkiego dostatku, zdrowia i pomyślności dla opolskiej wspólnoty rolników przekazane zostały przez przedstawicieli zarządu województwa opolskiego w ramach tegorocznych obchodów Dożynek Diecezjalnych.

Uroczystość odbyła się na Górze Świętej Anny w niedzielę 20 września br. We Mszy Dziękczynnej odprawionej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Czaji z ramienia samorządu województwa udział wzięli członek zarządu województwa opolskiego Antoni Konopka oraz wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, który w imieniu marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły, podziękował oraz przekazał życzenia uczestnikom uroczystości dożynkowej i całej opolskiej wspólnocie rolników – „To Wam, Drodzy Rolnicy, zawdzięczamy, że mimo suszy i epidemii COVID – 19, ten rok można uznać za dobry dla opolskiego rolnictwa. Gratuluję Wam bogatych plonów i sukcesu tegorocznych zbiorów”. Ponadto wicemarszałek wręczył list gratulacyjny na ręce organizatora dożynek Ks. Jana Poloka – Diecezjalnego Duszpasterza Rolników, który w jego imieniu odebrał ks. Hubert Janowski.

W trakcie uroczystości, wszystkim delegacjom przybyłym z koronami dożynkowymi, władze regionu przekazały upominkowe kosze z produktami tradycyjnymi Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

mm

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy