W gminie Branice więcej przyjaznych miejsc dla mieszkańców

W gminie Branice mieszkańcy kilku miejscowości już mogą się cieszyć z efektów projektów, realizowanych w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Lewice, Branice, Włodzienin Kolonia, Boboluszki i Wiechowice już zakończyły swoje zadania.

Radny województwa Zbigniew Ziółko wraz z wójtem Branic Sebastianem Bacą odwiedzili w tym tygodniu te miejsca, spotykając się z mieszkańcami. Wójt mówi, że w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w gminie przeprowadzono swoisty wewnętrzny konkurs.

– To był konkurs na pomysły, co chciałyby robić sołectwa za pieniądze z urzędu marszałkowskiego. Według nas najlepszym pomysłem okazał się pomysł sołectwa Lewice, które w związku z tym – oprócz dotacji od marszałka – otrzymało aż 5000 zł z budżetu gminy – mówił wójt Baca. A w Lewicach powstała piękna, nowa drewniana wiata z grillem. Mieszkanka Lewic, a jednocześnie przewodnicząca rady gminy Bogusława Dylong cieszy się, że mieszkańcy będą mieli teraz wygodne miejsce spotkań plenerowych i organizacji imprez integracyjnych mieszkańców.

Zakończył się także projekt w Wiechowicach. Tam również postawiono na integrację mieszkańców – w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej mieszkańcy kupili ławostoły, grill oraz kuchenkę gazowo-elektryczną. To wszystko pomoże w organizacji wspólnych spotkań biesiadnych, a zakup i montaż ławek pozwolił na to, aby mieszkańcy korzystający z miejsca spotkań oraz placu zabaw, mieli możliwość wypoczynku. Radny Zbigniew Ziółko , odwiedzając to miejsce cieszył się, że pieniądze z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej są właśnie tak wydawane. – Aż miło popatrzeć, jak na tych placach bawią się dzieci, przychodzą całe rodziny i spędzają wspólnie czas – mówił.

Włodzienin Kolonia to niewielka miejscowość, w której mieszkańcy także zakończyli realizację projektu. Tutaj także zagospodarowano działkę gminną na miejsce spotkań dla mieszkańców – kupiono i zamontowano m.in. urządzenia zabawowe i elementy siłowni zewnętrznej. Wszystkie urządzenia zostały zamontowane w pobliżu istniejącej już altany, co w efekcie spowodowało, iż powstał estetyczny plac, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy.

W Branicach mieszkańcy postawili na poprawę bezpieczeństwa na miejscowym stadionie. Wymieniono część ogrodzenia,  znajdującego się przy głównej drodze wjazdowej do miejscowości. Spora część ogrodzenia była na tyle dziurawa, że stanowiło to zagrożenie dla osób korzystających z obiektu, na którym – oprócz meczów piłkarskich – co roku odbywa się kilka dużych imprez plenerowych.

W Boboluszkach natomiast mieszkańcy doposażyli wiejskie miejsce spotkań w nowe urządzenia zabawowe dla dzieci. W efekcie, z placu aktywnie mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku. Także w Jędrychowicach będą nowe huśtawki i urządzenia siłowni zewnętrznej, które staną przy świetlicy wiejskiej.

VR/TK

Nasze serwisy