Kolejny remont zamku w  Mosznej

20 tysięcy złotych przekazał samorząd województwa opolskiego na renowację zabytkowych drzwi zamku w Mosznej. To tylko jeden z wielu elementów prowadzonego  etapami remontu tej atrakcji turystycznej.

Po wymianie stolarki okiennej, części pokoi i terenów przypałacowych przyszedł czas na renowację drzwi wejściowych do zamku w Mosznej. Ta wymaga nie tylko zgody konserwatora zabytków, ale również odpowiedniego jej przeprowadzenia. Umowę na ten cel przekazał w imieniu władz regionu członek zarządu województwa Szymon Ogłaza.

– Jest to jeden z wielu elementów wsparcia dla zabytku, jakim jest zamek w Mosznej. Zarząd spółki dba o to, aby wykorzystać wszystkie możliwości pozyskiwania funduszy na to, żeby zyskiwał on jeszcze lepszy wygląd, a tym samym turystyczną atrakcyjność – mówi Szymon Ogłaza.

Prezes spółki Moszna Zamek Tomasz Ganczarek zapowiada, że w najbliższym czasie zaczną się prace remontowe na zewnątrz zabytku. – Dzięki różnym mechanizmom od ponad pięciu lat intensywnie rewitalizujemy nie tylko sam budynek, ale również tereny parkowe. Jesteśmy po przetargach związanych z dokończeniem remontu stolarki okiennej. Zaczynamy kluczowy etap renowacji elewacji, to będzie kamień milowy. Za trzy lata powinniśmy dostrzec w pełni efekt tych prac – zapowiada Tomasz Ganczarek.

Dodajmy, że w najbliższy weekend będziemy mogli podziwiać we wnętrzach zamkowych kompozycje kwiatowe nawiązujące do opowieści Harrego Pottera. To dzięki mistrzom florystyki, którzy przyjechali tutaj z całej Polski. Od wczoraj pracują oni nad kwietnymi kompozycjami. Pierwsze efekty będzie można zobaczyć już dziś popołudniu. A w pełni prace prezentowane będą od piątku, przez cały weekend.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy