Strażacy z Nowej Cerekwi mają nowy samochód

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka Opolskie w latach 2020-2022 to dotacje do 5000 zł z budżetu województwa dla każdego sołectwa w regionie. Pieniądze te pomagają w realizacji różnych potrzeb mieszkańców wsi. W Nowej Cerekwi, w gminie Kietrz, pomogły w kupnie nowego samochodu strażackiego.

Co prawda całkowity koszt samochodu to aż 112 tysięcy złotych, ale dotacja z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej stanowiła tę kropkę nad „i”, która pozwoliła sfinalizować ten długo oczekiwany zakup.

Większość kwoty na ten cel wyasygnowały władze gminy, część pozyskano w ramach Funduszu Sołeckiego, ale mieszkańcy postanowili, żeby brakujące pieniądze pozyskać właśnie do marszałka.

– Ten nowy samochód to zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Nowej Cerekwi. Wielofunkcyjny sprzęt ratowniczy zapewni konieczną ochronę przed zagrożeniami – mówi burmistrz gminy Kietrz, Dorota Przysiężna – Bator. – Dlatego gmina przekazała na ten cel pieniądze, angażując w ten zakup także Fundusz Sołecki. Sołtys Michał Durkacz cieszy się, że zakup doszedł do skutku. Podkreśla, że to było marzenie nie tylko miejscowych strażaków, ale i wielu mieszkańców.

W przekazaniu nowego auta strażakom z OSP w Nowej Cerekwi uczestniczył marszałek Andrzej Buła, dziękując m.in. wszystkim zaangażowanym w ten projekt. – Przykłady Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, a teraz Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej pokazują, że warto dzielić się zarządzaniem województwem z mieszkańcami. Wasza aktywność, pomysłowość i zaangażowanie potwierdzają, że najlepiej wiecie, na co wydać pieniądze – mówił, zwracając się do przedstawicieli Nowej Cerekwi.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy