Mamy miejsca dla pracowników ochrony zdrowia

W odpowiedzi na pytania Opolskiej Izby Lekarskiej zarząd województwa opolskiego wygospodarował kilkanaście miejsc noclegowych dla pracowników ochrony zdrowia, którzy mają stały kontakt z osobami potencjalnie zakażonymi koronawirusem. Takich miejsc może być jeszcze więcej.

Już dziś dysponujemy sześcioma pokojami w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu przy ulicy Głogowskiej, są trzy dwuosobowe pokoje gościnne w Filharmonii Opolskiej i sześć pokoi dwuosobowych w budynku Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych w Ładzy. Ostatnio dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zgłosił także, że w Rogowie Opolskim jest wolnych kolejnych sześć pokoi.

Mamy miejsca dla pracowników ochrony zdrowia

Jak podkreśla wicemarszałek Roman Kolek, jeśli zapotrzebowanie ze strony lekarzy i innych pracowników szpitali będzie większe, będziemy czynić starania o dodatkowe miejsca, w których ludzie pomagający chorym mogliby odpocząć, nie narażając swoich rodzin na niebezpieczeństwo zakażenia.

Wszystkie sprawy związane z informacjami o takich miejscach koordynuje Departament Zdrowia i Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim. Można się także zgłaszać bezpośrednio do szefów naszych wymienionych wyżej instytucji.

#opolskiesiewspiera

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy