Do wakacji wyremontują most w Kórnicy

Most w Kórnicy zostanie przebudowany. To znacząca poprawa połączenia południowej części województwa opolskiego z autostradą A4.

4,5 miliona złotych kosztować będzie przebudowa mostu wraz z drogą dojazdową w Kórnicy w ciągu drogi wojewódzkiej 416. Prace mają potrwać do wakacji, a za ich wykonanie odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LARIX z Lublińca.

– Pierwsze utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego planujemy wprowadzić za około trzy tygodnie. Wtedy też rozpoczną się prace przygotowawcze. W trakcie zasadniczych prac remontowych, które rozpoczną się około 10 marca, droga zostanie wyłączona z ruchu. Wyznaczone zostaną objazdy. Chcemy, aby utrudnienia trwały jak najkrócej. Planujemy, że będą one około 10 tygodni – mówi Tomasz Wacławik, kierownik budowy z firmy LARIX.

Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego dodaje, że ta przebudowa była długo oczekiwana przez mieszkańców, a zarazem zaznacza, że jest to kolejna z inwestycji w regionie. – Nieprzerwanie trwają prace budowlane na naszych drogach wojewódzkich. To pierwsza podpisana w 2020 roku. A dotyczy ważnego odcinka, ponieważ ta droga komunikuje powiat głubczycki z autostradą A4 i Opolem – mówi Szymon Ogłaza  dodając, że i tym razem udało się uzyskać korzystną kwotę wykonania tego remontu.

Dodajmy, że w ramach inwestycji przebudowana zostanie również droga, zbudowane chodniki, zatoki autobusowe oraz wyspy spowalniające ruch pojazdów. – Ta inwestycja była już zapowiadana przez zarząd województwa opolskiego. To kolejny odcinek remontowanej drogi 416 – mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy