Targi Medica 2019

Podobnie jak w zeszłym roku, również na tegorocznych targach MEDICA 2019, największych i najważniejszych w branży medycznej targach na świecie, nie zabrakło opolskich firm.

Na zaproszenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii RP oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości trzy opolskie firmy – producent nowoczesnych łóżek Metalowiec z Namysłowa, Arestomed z Opola i Meble medyczne, również z Namysłowa zaprezentowały swoje produkty w dniach od 18 do 21 listopada w Düsseldorfie w Niemczech.

Podczas czterech dni targowych reprezentanci województwa opolskiego mieli okazję do odbycia wielu ważnych spotkań handlowych, ale także do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży medycznej na całym świecie. Niewątpliwie targi  te są światowym forum medycyny, które co roku prezentuje pełne spektrum opieki ambulatoryjnej i szpitalnej – od techniki laboratoryjnej i diagnostycznej, produktów do fizykoterapii i materiałów pomocniczych, sprzętu elektromedycznego, technicznego oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych dla placówek służby zdrowia, aż po wykończenie i wyposażenie pomieszczeń.

W pierwszym dniu targów na polskim stoisku narodowym z opolską delegacją spotkał się dr Aleksander Gowin, Konsul RP z Konsulatu Generalnego RP w Kolonii. Spotkanie było okazją do wymiany informacji związanych z handlem i współpracą gospodarczą pomiędzy Polską a Niemcami.

Organizacją udziału opolskich firm medycznych na polskim stoisku narodowym zajęła się Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we ścisłej współpracy z Biurem Województwa Opolskiego w Moguncji.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy