Województwo opolskie z nagrodami!

To był dobry wieczór dla województwa opolskiego! Marszałek Andrzej Buła podczas Gali Inwestorów Samorządowych w Katowicach odebrał nagrodę za zajęcie przez opolskie drugiego miejsca w Rankingu Wydatków Inwestycyjnych Samorządów 2016-2018. Wyróżniono nas też za inwestycje transportowe z funduszy unijnych.

Przypomnijmy – autorzy rankingu biorą pod uwagę całość wydatków inwestycyjnych samorządów, poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat. Taki przedział czasu pozwala na uniknięcie dużych, chwilowych wahań wskaźników, które są podstawą rankingu. Bo wydatki inwestycyjne, zwłaszcza w mniejszych samorządach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, by potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu.

Na inwestycje w latach 2016 – 2018 wydaliśmy 202 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ranking wygrało województwo podlaskie z wynikiem 216 zł (dla porównania ostatni region – łódzkie – to wydatki na poziomie niespełna 69 zł na jednego mieszkańca).

Jesteśmy jednym z liderów inwestycji, a nasz region jest tym, który zanotował największy skok w tym ważnym dla wszystkich samorządów w kraju rankingu – od ubiegłego roku aż o  cztery pozycje.

Jak piszą autorzy rankingu, „to zasługa przemyślanych, wieloletnich programów inwestycyjnych”.

Drugą nagrodą, jaką odebrał marszałek Andrzej Buła , była nagroda za zajęcie piątej pozycji wśród regionów w rankingu wykorzystania funduszy unijnych na inwestycje transportowe w latach 2014-2018

To nasz wspólny sukces!!

 

Cały ranking na stronie:

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/07_2019/Nr_19_Ranking_-_Liderzy_inwestycji.PDF

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy