Tłumy na Olimpiadzie Seniorów

Seniorzy z całego województwa w iście olimpijskiej atmosferze rywalizowali ze sobą w licznych konkurencjach sportowych. III Wojewódzka Olimpiada Sportowa dla Seniorów to sprawdzenie siebie, a co najważniejsze, wspólna zabawa.

Stegu Arena była dziś miejscem sportowej rywalizacji seniorów. Kilkadziesiąt drużyn sprawdzało się w licznych dyscyplinach. Wydarzenie nawiązywało do Olimpiady. Nie zabrakło płonącego znicza, flagi i uroczystej parady sportowców. Skoczek Jacek Wszoła, zdobywca złotego medalu na olimpiadzie w Montrealu cieszy się, że tak wiele osób zainteresowanych jest sportem i chce brać w nim czynny udział. – Warto dbać o zdrowie dbając o kondycję sportową. Ruch daje gwarancję dobrego poziomu sprawności, a to pozwala cieszyć się samodzielnością. Oczywiście poziom olimpijski różni się od tego, który jest dostępny amatorom, ale jest niemniej ważny. Na każdym etapie życia można rozpocząć treningi. Tutaj przyjechała elita. Wiele z tych osób regularnie spotyka się i wspólnie trenuje, dba o kondycję fizyczną – mówi.

Potwierdza to Krystyna Białek z Opola. – Należę do klubu seniorów, tam mamy wiele możliwości realizacji swoich marzeń. Uwielbiam chodzić z kijkami. Olimpiadę traktujemy jako zabawę w sport. Dziś wszystko się zmienia. Seniorzy są bardzo sprawni i aktywni – dodaje.

Do Opola przyjechała również – po raz kolejny – reprezentacja z Ołomuńca. – W Czechach  podobnie jak w Polsce,  seniorzy bardzo lubią sport. U nas popularny jest taniec, rzucanie piłką. Bawimy się podobnie jak w Opolu. Również jesteśmy bardzo aktywni – mówi Alena Budíková.

Sportowiec, a zarazem radny województwa opolskiego, Janusz Trzepizur od lat jest propagatorem zdrowego stylu życia wśród mieszkańców regionu. – Jesteśmy dwa dni po jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To najstarszy związek sportowy w Polsce. Dziś w trakcie seniorady propagujemy program „Skok po zdrowie”. Wszystko się tutaj ze sobą łączy – dodaje Janusz Trzepizur.

Wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek przypomina, że od lat w województwie w ramach programu „Opolskie dla rodziny”, seniorzy mają możliwość korzystania z szerokiej gamy wsparcia, od badań po propozycje spędzania wolnego czasu. – Tutaj zdrowie aż tryska. Najstarszy uczestnik przyjechał ze Strzelec Opolskich,  ma 92 lata! Sprawność zawdzięcza właśnie ruchowi. Wszyscy się tutaj cieszą, że są z sobą, budują pozytywne relacje, rywalizują w duchu fair play. Ważne, abyśmy zarażali się ich pasją – mówi wicemarszałek Roman Kolek.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy