Opolskie na Dożynkach Prezydenckich

W tegorocznych Dożynkach Prezydenckich w Spale uczestniczyła delegacja z województwa opolskiego, reprezentowana przez sołectwa Puszyna i Włodary oraz przedstawicieli gminy Korfantów i instytucji okołorolniczych, w tym m.in.: Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych, Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie oraz Związku Śląskich Rolników.

Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWO zorganizował podczas tegorocznych obchodów Dożynek Prezydenckich w Miasteczku Regionów stoisko promocyjne województwa opolskiego, na którym można było spróbować m.in. pysznych pierogów włodarskich i barszczu przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich we Włodarach. Nie mogło również zabraknąć naszego kołacza śląskiego. Natomiast dzieci mogły nauczyć się malowania ciasteczek tradycyjnym opolskim wzorem i zobaczyć rękodzieło twórców ludowych z gminy Korfantów.

W konkursie na najładniejszy wieniec  dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP województwo opolskie reprezentowało sołectwo Puszyna z gminy Korfantów, które zwyciężyło w ubiegłorocznym wojewódzkim konkursie koron i wieńców dożynkowych w kategorii koron kłosowo-ziarnkowych.

MK-C-DRW

 

Nasze serwisy