Prawdziwie gorący festyn ….

– 35 Dni Nadrenii-Palatynatu pozostaną nam na długo w pamięci. Z temperaturami prawie 40 stopni Celsjusza był to najgorętszy festyn kraju związkowego wszechczasów – takimi słowami premier Malu Dreyer podsumowała Dni Nadrenii-Palatynatu, które w tym roku odbyły się w Annweiler w dniach od 28 do 30 czerwca 2019 roku.

Ekstremalne temperatury postawiły organizatorów, służby pomocnicze oraz uczestników przed niezwykle trudnym zadaniem. W przeddzień zmieniono oraz skrócono trasę przemarszu tradycyjnego pochodu, najważniejszego wydarzenia każdego Dnia Nadrenii-Palatynatu. Pomimo wszystko kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta  i zgromadził na swej trasie kilkudziesięciotysięczną publiczność. Wśród 70 grup oraz 2000 uczestników pochodu nie zabrakło przedstawicieli województwa opolskiego. W tym roku Polskę oraz opolskie reprezentowała Jemielnicka Orkiestra Dęta pod batutą Adriana Masseli.

Jemielniccy muzycy gościli w Annweiler przez dwa dni i nie zważając na przeciwności pogodowe, dali z siebie więcej aniżeli było to możliwe. Oprócz wspomnianego pochodu w niedzielę,  w przeddzień zaprezentowali się publiczności podczas godzinnego koncertu na głównej scenie ustawionej na rynku Annweiler oraz maszerowali uliczkami malowniczo położonej miejscowości.  Ich muzycznym pokazom przez cały czas towarzyszył aplauz i serdeczne słowa naszych przyjaciół z Nadrenii, którzy licznie uczestniczyli w tym święcie radości.

Oprócz muzycznego prezentu dla Nadrenii-Palatynatu, Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji przygotowało wraz z Urzędem Gminy Jemielnica stoisko informacyjne, na którym każdy ze zwiedzających mógł uzyskać informacje o opolskich atrakcjach turystycznych oraz posmakować słodyczy z naszego regionu. Jak każdego roku,  również w Annweiler opolskie stoisko odwiedziła premier  Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer, która w swoim podsumowującym festyn przemówieniu zaznaczyła, jak bardzo ważny jest dla niej oraz wszystkich mieszkańców Nadrenii fakt, że pokonujemy corocznie ponad 1000 km, aby zauroczyć ich naszą muzyką.  Pani premier podkreśliła, że nasz udział w ich święcie jest potwierdzeniem wspaniałej i prawdziwej  przyjaźni, jaka łączy obydwa regiony i jest doskonałym przykładem udanej oraz efektywnej współpracy międzynarodowej.

Udział naszego regionu w Dniach Nadrenii-Palatynatu możliwy był dzięki wsparciu i zaangażowaniu Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

PŁ – BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy