Ołomuniecka szkoła footballu

W dniach od 29 czerwca do 5 lipca br. grupa młodych sportowców z LZS Kuniów wzięła udział w tygodniowej szkole footballu w kraju ołomunieckim. Udział sportowców z Kuniowa w wydarzeniu był możliwy dzięki zaproszeniu współorganizatorów szkoły, tj. dzięki samorządowi naszego czeskiego regionu partnerskiego. Oprócz młodych Opolan w szkole uczestniczyli także zawodnicy z czeskich i słowackich klubów sportowych, łącznie 110 dzieci w wieku 7 – 14 lat. Treningi odbywały się w pod nadzorem profesjonalnych trenerów z klubu sportowego Sigma Ołomuniec.

Dzięki bogatemu programowi młodzież miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności podczas treningów prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i pierwszoligowych graczy, takich jak: Bára Votíková, Ondřej Čelůstka czy David Rozehnal. Oprócz treningów, młodym ludziom zaoferowano wiele innych atrakcji – m.in.  spływ rzeczny, wizyty w aquaparku, przygody w parku linowym i na kręgielni.

Młodzież z Kuniowa wyjechała z Ołomuńca bogata w nowe doświadczenia i pełna wiary w swoje możliwości. Udział w szkole był cenny także dla trenerów, który chcieliby w przyszłości zorganizować spotkania dla czeskich drużyn w województwie opolskim.

Ołomuniecka szkoła footballu działa od 2011 roku, jest najbardziej aktywnym i nowoczesnym projektem promującym wychowanie sportowe młodzieży w Republice Czeskiej i poza jej granicami.

MKJ-DZP

Nasze serwisy