Kolejna budowa na drogach wojewódzkich

W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa drogi wojewódzkiej  nr 416 Głogówek-Szonów.  W urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na tę inwestycję, która rozpocznie się od przygotowania przez firmę DrogBud dokumentacji projektowej dla tej rozbudowy.  

W ocenie kierowców ten odcinek droga jest już w bardzo złym stanie technicznym. Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego zaznacza jednak, że w regionie jest coraz mniej dróg o zaniżonym komforcie podróżowania. Tylko podczas tych wakacji trwają remonty aż na 11 odcinkach dróg wojewódzkich. Prace, a co za tym idzie, utrudnienia, są m.in. między Białą a Prudnikiem. Remonty prowadzone są w miejscowościach: Nowa Wieś w powiecie oleskim, Mechnicach, Pogórzu czy również między Dylakami a Antoniowem i Kolonowskiem a Zawadzkiem. Trwa budowa na drodze 382 w Paczkowie. Poprawiana jest nawierzchnia drogi w pobliżu Kopic. Kontynuowana jest przebudowa drogi wojewódzkiej Bierawa-Korzonek. Rozpoczęły się prace związane z kolejnym odcinkiem budowy obwodnicy Dobrodzienia. Trwa ostatni etap budowy obwodnicy Malni i Choruli. Tutaj już malowane są oznaczenia na drodze. W tym roku przebudowanych zostanie 50 kilometrów dróg.

W przypadku podpisanej właśnie umowy, firma wykonująca prace musi najpierw przygotować projekt, później przystąpi do prac remontowych. – Droga wojewódzka 416  to droga strategiczna, zarówno dla mieszkańców Krapkowic i Głubczyc, jak i wszystkich, którzy jadą w kierunku Raciborza czy granicy z Czechami. A zaczynamy od projektu, bo rozbudowa  realizowana na zasadach „zaprojektuj i wybuduj” – mówi Szymon Ogłaza.

Inwestycja warta jest 9 milionów złotych. Gmina Głogówek dołożyła do niej 800 tysięcy złotych. Dodajmy, że to nie pierwsza wspólna inwestycja samorządu województwa i władz tej gminy. Wcześniej zbudowano ścieżkę rowerową między Głogówkiem a Głogowcem, remontowano drogi. – Remont w miejscowości Rzepcze poprawił komfort mieszkańców. To kolejny nasz wspólny projekt. Remont o którym od wielu lat rozmawialiśmy, stał się faktem – zaznacza burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

– Ta perspektywa finansowa to ogromne inwestycje. Prace prowadzone są na drogach wojewódzkich, dokładamy pieniądze do remontów dróg gminnych. To poprawia komfort życia mieszkańców i kierowców, a nam daje wiele satysfakcji – dodaje marszałek Andrzej Buła.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy