Fani dojadą pociągiem na Pol’and’Rock Festival

Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Zarząd województwa opolskiego dotrzymał obietnicy.

Jak przypomina Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, zarząd województwa już wcześniej obiecał, że będzie zabiegać o zapewnienie zorganizowanego i bezpiecznego dojazdu fanom muzyki na tę imprezę. – I właśnie się to udało, dotrzymaliśmy słowa – mówi i dodaje, że zaplanowane zostały trzy takie połączenia. – Najważniejsze połączenie, dedykowane województwu opolskiemu, to pociąg, który wyjedzie z Kędzierzyna-Koźla przez Opole i Wrocław do Kostrzyna, ale będą też pociągi z Rzeszowa i Krakowa, do których będzie można wsiąść także w Opolu – informuje.

Dyrektor opolskiego zakładu PolRegio Sylwester Brząkała wylicza, że pociąg uruchamiany przez oddział opolski będzie wyjeżdżać z Kędzierzyna-Koźla po godzinie 22.00, pociąg z Krakowa będzie jechał przez Strzelce Opolskie i będzie można do niego wsiąść i w Strzelcach, i w Opola, a pociąg z Rzeszowa pojedzie znów przez Kędzierzyn-Koźle. Wszystkie te pociągi pojadą w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia. – Ważna informacją jest także to, że podczas trwania festiwalu, jeśli tylko zajdzie potrzeba, to będziemy wzmacniać nasze codzienne składy regionalne.

Jak zapewnia spółka Przewozy Regionalne, już wieczorem 17 lipca powinna ruszyć internetowa sprzedaż biletów na te specjalne pociągi, później będą one do kupienia w kasie. – Jeszcze nie znamy oferty cenowej, ale jak zapewnia prezes PolRegio Krzysztof Zgorzelski, będzie ona atrakcyjna i będzie promowała kupowanie biletów w obydwie strony – dodaje Szymon Ogłaza.

PW/VR

Pociągi PolRegio do Kostrzyna

Pociągi PolRegio z Kostrzyna

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy