Będą nagrody dla twórców kultury

Jak co roku, zarząd województwa opolskiego przyzna nagrody twórcom i animatorom kultury. Już można zgłaszać kandydatów do tej nagrody.  Będą też nagrody za najlepsze wydarzenia muzealne ubiegłego roku.

Nagrody dla animatorów i twórców kultury przyznawane są już od wielu lat. Ich laureatami zostają ludzie, którzy nie tylko zawodowo, ale i społecznie wzbogacają kulturę naszego regionu.  Kandydatury do tych nagród mogą zgłaszać samorządy lokalne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia tego roku (decyduje data wpływu do urzędu marszałkowskiego).

– Chcemy uhonorować nie tylko twórców, ale i społeczników działających w różnych dziedzinach życia kulturalnego. Mamy nadzieję, że zgłoszenia nadejdą z całego regionu i dzięki temu wszyscy mieszkańcy województwa  będą mogli poznać tych, dzięki którym wiele się dzieje w kulturze nawet w najmniejszych społecznościach – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Także do 31 sierpnia czekamy na zgłoszenia do nagród za wydarzenie muzealne roku. Kandydatury mogą zgłaszać muzea z naszego regionu, a nagroda będzie przyznawana w kilku kategoriach. – te nagrody przyznajemy od ubiegłego roku. A zamierzamy nagrodzić najlepsze i najciekawsze wystawy muzealne, inicjatywy edukacyjne, publikacje, projekty naukowo-badawcze oraz działania w sferze konserwacji i ochrony zabytków – wymienia wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca.  – Laureaci w każdej z kategorii mogą otrzymać nagrodę pieniężną do 10 000 zł brutto – dodaje.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące przyznawania wszystkich nagród w dziedzinie kultury znajdują się w zakładce https://www.opolskie.pl/nagrody-w-dziedzinie-kultury/

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy