Droga w Kup już gotowa

Miesiąc przed terminem zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 461 w Kup, która trwała rok. Ponad kilometrowy odcinek nowej drogi kosztował 6 milionów 670 tysięcy złotych. To część kompleksowej przebudowy dróg wojewódzkich w regionie.

Inwestycja realizowana była z funduszy unijnych, a 390 tysięcy dołożyła także gmina Dobrzeń Wielki.

Ponad 1,3 kilometra drogi poddano całkowitej przebudowie – wymieniono konstrukcję drogi, jezdnię poszerzono do 6,5 metra, zbudowano szerokie chodniki z możliwością poruszania się po nich rowerzystów, przebudowano pięć skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdy publiczne i na prywatne posesje. Jest też bezpieczniej – jest nowe oświetlenie, dwa przejścia dla pieszych z płytami integracyjnymi dla osób niedowidzących, dwa perony autobusowe.

– Proces przygotowania i wykonania takich inwestycji to kilka lat pracy i współpracy wielu ludzi, a także całych instytucji. Cieszy fakt, że to kolejne dobrze wykorzystane pieniądze z funduszy europejskich – mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza.

Wcześniej, w 2015 roku w Kup rozbudowano drogę 454 w stronę Namysłowa. Wtedy wyremontowano odcinek 1,76 km, wraz z budową na całym tym odcinku ciągu pieszo-rowerowego.  Teraz zakończona inwestycja łączy się z tą poprzednią – rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą wojewódzką 454 w Kup, a kończy na granicy miejscowości w kierunku Brynicy.

Ten remont to część kompleksowych działań, mających na celu przebudowę dróg wojewódzkich nr  454 i 461 w gminie Dobrzeń Wielki wraz z planowaną budową ścieżek rowerowych w następnych latach. – Połączenie z siecią ścieżek w gminie Łubniany w istotny sposób podniesie atrakcyjność i walory turystyczne tych terenów, a przede wszystkim zadba o bezpieczeństwo osób korzystających z rowerów – mówi marszałek Andrzej Buła.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy