Laury Umiejętności i Kompetencji wręczone

Jak co roku, Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła menedżerów, firmy i instytucje, które przyczyniają się rozwoju regionu i jego dobrego wizerunku.

Podczas gali w opolskiej filharmonii, którą swoim patronatem honorowym objął marszałek województwa opolskiego, wręczono ponad czterdzieści Laurów Umiejętności i Kompetencji wspaniałym ludziom, reprezentującym ważne dziedziny życia społeczno-gospodarczego naszego regionu.

– Te zaszczytne wyróżnienia trafiły do osób, które od lat w swojej działalności, niezależnie od dziedziny, jaką się zajmują, stawiają przede wszystkim na rzetelność, jakość i skuteczność swojej pracy, odnosząc sukcesy w życiu zawodowym i społecznym – mówił marszałek Andrzej Buła, gratulując wszystkim nagrodzonym. Podkreślał, że ta dobra praca i realizacja kolejnych wyzwań mogą przynieść świetne efekty, a przy tym wspaniale mogą promować województwo.

Cieszy, że po raz kolejny wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele samorządu województwa. W tym roku srebrne laury zdobyli: w kategorii „Pro publico bono” Agnieszka Gabruk, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu i w kategorii „menadżer, lider społeczno-gospodarczy” – Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Opolska Izba Gospodarcza od roku 2014 przyznaje także nagrodę specjalną – to Opolski Orzeł Księcia Jana Dobrego. Książę Jan Dobry był jednym z wybitnych władców księstwa opolskiego, dbającym o dobro wspólne mieszkańców. W tym roku nagrodę otrzymał profesor nauk medycznych, kardiochirurg, honorowy obywatel województwa opolskiego  Marian Zembala.

Podczas uroczystości marszałek Andrzej Buła wręczył także Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” . Otrzymał ją prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Henryk Galwas. – To wieloletni  działacz społeczny i samorządowy, przez lata wiceprezes, a od 2011 r. prezes Izby, od zawsze zaangażowany w integrowanie środowiska  przedsiębiorców Opolszczyzny – mówił marszałek, prezentując sylwetkę laureata.

Zwieńczeniem gali był koncert w wykonaniu chóru Politechniki Opolskiej pod kierunkiem Ludmiły Wocial-Zawadzkiej.

Lista wszystkich laureatów w załączeniu.

Laureaci Laurów Umiejętności i Kompetencji

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy