Otwarto drogę w Pokoju

Mieszkańcy mogą już jeździć nowo wyremontowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 454 w Pokoju. Inwestycja kosztowała 6 milionów 200 tysięcy złotych.

Oprócz drogi powstała ścieżka pieszo-rowerowa po stronie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Zbudowano nowe zatoki autobusowe, zjazdy na posesje, zamontowano nowoczesne oświetlenie uliczne. Wykonawcą prac była firma REMOST z Olesna.

Przypomnijmy, że to jedna z najważniejszych dróg w województwie, położona w jego północnej części na trasie pomiędzy Opolem a Namysłowem. – Przebudowano wlot drogi wojewódzkiej nr 454 do miejscowości Pokój od strony Opola. Teren przylegający do niej po prawej stronie stanowią tereny leśne Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, a po lewej – zabudowa domów jednorodzinnych. Planując inwestycję braliśmy pod uwagę oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i turystów – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. Zapowiada także, że w przyszłym roku remont drogi 454 będzie kontynuowany.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie droga nr 454 była remontowana w innych częściach. Do tej pory na odcinku między Opolem a Namysłowem wybudowano obwodnicę Czarnowąsów oraz wyremontowano odcinki drogi w Krzywej Górze i Kup. Planowane jest dokończenie odcinka między Biestrzykowicami a Jastrzębiem.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy