Drogowy boom na Opolszczyźnie

W ostatnich latach pół miliarda złotych wydano na budowę dróg wojewódzkich w regionie. Powstało 87 kilometrów tras. To bilans kończącej się właśnie kadencji.

Urząd Marszałkowski podsumował mijającą kadencję w dziedzinie budowy i remontów dróg. Jedną z najważniejszych inwestycji była budowa obwodnicy Czarnowąsów o łącznej długości 4,11 kilometrów. Inwestycja ta kosztowała 119 milionów złotych. Trwa budowa Malni i Choruli. Tutaj droga ma ponad 6 kilometrów, a jej koszt to 47 milionów złotych. Planowana jest budowa obwodnicy Dobrodzienia o długości 5,69 kilometrów, a jej koszt to 69 milionów złotych.

Między rokiem 2015-2019 przebudowano drogi na łączną kwotę 572 milionów złotych.

– Jeszcze się tak nie zdarzyło, aby w jednej kadencji tak wiele wydarzyło się na drogach naszego województwa. Poprawiony jest komfort podróżowania, drogi są wizytówką naszego regionu. Ubyło miejsc, które były w złym stanie. Przed nami kolejne prace. Przez ostatnie cztery lata zrealizowano 80 zadań. Ich łączna długość to 87 kilometrów  – tłumaczy Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Podając statystyki, informuje, że zbudowano 19 mostów, 14 rond, 33 kilometry pieszo-rowerowe i 19 kilometrów chodników. – To pokazuje skalę naszych przedsięwzięć drogowych. A trzeba podkreślić, że procesy inwestycyjne i budowy mostów w miastach trwają dość długo – dodaje Szymon Ogłaza.

Przypomnijmy Zarząd Dróg Wojewódzkich zarządza 937 kilometrami dróg.

PW

Inwestycje na drogach wojewódzkich w latach 2015 – 2019

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy