Mikołajki z nauką

Jak co roku, 6 grudnia dzieci czekają na Mikołaja. Samorząd województwa zaproponował tym razem mikołajki nie tylko z zabawą i słodkościami, ale i nauką.

Wyjątkowe mikołajki odbyły się w Publicznym Przedszkolu w Łambinowicach. Gościem przedszkolaków był marszałek Andrzej Buła, który wręczył dzieciom pakiety do nauki języka angielskiego. Te zestawy zostały zakupione w ramach projektu „Z językiem angielskim przez świat, już od najmłodszych lat”, realizowanego z  Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

To wyjątkowy projekt, który umożliwia codzienne, równoległe do ojczystego nauczanie języka angielskiego w domu rodzinnym, żłobku i przedszkolu przy wykorzystaniu multimedialnej metody nauki języka angielskiego w oparciu o „Program Powszechnej Dwujęzyczności w domu, żłobku i przedszkolu. Dwujęzyczne Dzieci”. Materiały, wręczone przez marszałka oraz pomoce dydaktyczne wspierające program pozwalają poznawać język poprzez zabawę, w sposób możliwie najbardziej efektywny i bliski dzieciom.

Wiele atrakcji czekało także na dzieci w Zaczarowanym Świecie Nauki i Eksperymentu w Regionalnym  Centrum Rozwoju Edukacji – RCRE zorganizował mikołajki, podczas których można był się dowiedzieć… jak powstaje śnieg. Dzieci uczestniczące w tej mikołajkowej imprezie odwiedził także ze słodkimi prezentami wicemarszałek Stanisław Rakoczy.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy