Festiwal wielokulturowości w Moguncji

W tym roku Moguncki Urząd Miejski zaprosił już po raz 43 na Tydzień Międzykulturowy, którego główną atrakcją był Festiwal Wielokulturowości w dniu 9 września. Odbywający się pod hasłem „Edukacja jako szansa do integracji” festiwal znów przyciągnął tysiące odwiedzających na place koło katedry w Moguncji.

Mieszkańcy regionu, wraz z wystawcami, czyli międzynarodowymi instytucjami, stowarzyszeniami, związkami oraz innymi organizacjami obcokrajowców, mającymi swą siedzibę w Nadrenii-Palatynacie, mogli świętować swoją wielokulturowość. Oczywiście Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji także przyczyniło się do wzbogacenia imprezy opolskim namiotem wystawienniczym i wspaniałą atrakcją z Opolszczyzny. Odwiedzający nie tylko mogli uzyskać wiele informacji o regionie opolskim, ale również zachwycić się grupą taneczną „Niwniczanki“ z Niwnicy, która oczarowała publiczność swoimi przepięknymi strojami oraz tańcem. Grupa taneczna założona w 2012 roku zaprezentowała w Moguncji tańce własnej choreografii do polskich utworów w stylistyce folku połączonego z elementami hip-hopu.

W ciągu całodniowego festynu zwiedzający z wielkim zainteresowaniem zapoznawali się z ofertą promocyjną naszego województwa. Szczególnie najmłodsi goście festiwalu, ale nie tylko, ucieszyli się z opolskich cukierków i wielu niespodzianek, które zostały przez nas przygotowane. Stoisko opolskie odwiedzili również  Konsul Generalny Republiki Turcji Sibel Müderrisoğlu, Minister Finansów Kraju Związkowego Doris Ahnen oraz Nadburmistrz Moguncji Michael Ebling.

Udział województwa opolskiego w festiwalu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu.

Roxana Fiebig, Przemysław Łebzuch

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy