Zastrzyk dla oddziału wewnętrznego w Strzelcach Opolskich

Ponad 4,1 mln złotych wart jest unijny projekt, realizowany przez szpital w Strzelcach Opolskich. W lecznicy podpisana została umowa na jego realizację.

Projekt na ponad 4,1 miliona zł będzie dofinansowany z funduszy unijnych kwotą ponad 3,5 miliona złotych, które przekaże urząd marszałkowski. Za te pieniądze modernizowany będzie oddział wewnętrzny. W oddziale zostanie wyremontowanych (a właściwie przebudowanych)  osiem sal dla chorych, pokoje badań, zakupione zostaną pompy infuzyjne, kardiomonitory, aparaty EKG i UKG oraz spirometr dla oddziału chorób wewnętrznych.

Wicemarszałek Roman Kolek  mówi, że dotacja unijna wyniesie 3,5 miliona złotych, ale samorząd powiatu będzie musiał wyłożyć około 600 tysięcy wkładu własnego. – To jeden z projektów o największej wartości w tym drugim naborze zadań inwestycyjnych w ochronie zdrowia – dodaje. Podkreśla, że dzięki niemu pacjenci otrzymają nie tylko lepsze warunki pobytu, ale przede wszystkim lepsze możliwości diagnostyczne. Dyrektor szpitala Beata Czempiel informuje, że zadanie będzie realizowane do 2020 roku. Podkreśla, że dzięki temu cały oddział będzie na jednej kondygnacji, będą bardzo dobre warunki pobytowe, ale dzięki nowemu sprzętowi będzie także możliwość świadczenia nowych form terapii, które wcześniej pacjenci musieli przechodzić w innych oddziałach szpitalnych.

– Niedawno oddawaliśmy nowoczesny OIOM, taki mercedes wśród takich oddziałów, dziś podpisujemy kolejna umowę na wyposażenie w nowoczesny sprzęt, a będzie remontowany jeszcze jeden oddział. To dziewięć i pół miliona, jakie „przerobimy” do końca roku – dodaje starosta strzelecki Józef Swaczyna i mówi, że to będzie trudne: – Ale damy radę – uspokaja natychmiast.

Podpisaniu umowy towarzyszyło wręczenie przez wicemarszałka Romana Kolka położnym ze szpitala kocyków w ramach projektu „Kocyk dla maluszka”. To już kolejny szpital w regionie, w którym kocyki otrzymają wszystkie maluchy, jakie tu przyjdą na  świat. Każda mama oprócz kocyka otrzyma także list, dzięki któremu dowie się o możliwości skorzystania z bogatej oferty porad i badań profilaktycznych, przygotowanej dla najmłodszych i ich rodziców w województwie w ramach programu „Opolskie dla rodziny”.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy