Zapraszamy na Święto Województwa Opolskiego

W tym roku na dwudniowe święto zapraszamy w dniach 8 i 9 września do Mosznej. Święto zostało połączone z  Festiwalem Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie duet wiolonczelowy Cello Brothers, który wykona „hity radiowe symfonicznie” , ale przez cały czas nie zabraknie wielu atrakcji. „Opolskie Szmaragdy” to prezentacje artystów z całego regionu. Na plenerowej scenie w zamkowym parku wystąpią soliści i zespoły z samorządowych instytucji kultury województwa opolskiego, a festiwal poprowadzą Karol Strasburger i Robert Janowski. Niewątpliwą atrakcją będą pokazy balonowe, nie zabraknie – jak zwykle – strefy zabaw dla dzieci.

– Przypomnimy sobie w trakcie tego święta, jak walczyliśmy w 1998 roku o nasze województwo – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. – Dziś jest to okazja do podkreślenia, jak ważna jest samorządowość,  jak istotne jest decydowanie o inwestycjach, dysponowaniu funduszami unijnymi oraz realnym wpływie na przyszłość regionu. Niech to święto będzie dniem spotkania wszystkich pokoleń. Cieszmy się tym, że jesteśmy razem.

Święto Województwa Opolskiego – plakat

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy