Odnowią park w Oleśnie

Park Miejski w Oleśnie będzie piękniejszy. Teren zostanie uporządkowany, pojawią się nowe ławki i alejki. Zamontowane zostaną tablice informacyjne.

Ponad 1 milion 700 tysięcy złotych będzie kosztować remont parku w Oleśnie. Większą część tych pieniędzy czyli około 1 milion 300 tysięcy złotych przekazał urząd marszałkowski. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. – Fundusze europejskie to najskuteczniejsze wsparcie. Dzięki nim Opolszczyzna jest dużym placem budowy. Przedsięwzięcia prowadzimy wspólnie z samorządowcami, przedsiębiorcami, jednostkami medycznymi. Udaje się nam w zgodzie zarządzać tymi pieniędzmi. Składamy dobre wnioski. Praktycznie w każdym naborze dofinansowanie otrzymują ci, którzy o te pieniądze się starają. Gmina Olesno bardzo często składa swoje projekty, ale pierwszy raz z bioróżnorodności –wyjaśnia marszałek Andrzej Buła.

Nowe ławki, nowe alejki w parku

Sylwester Lewicki, burmistrz miasta dodaje, że będzie odnowiony największy park w mieście. – Wyremontowaliśmy miejską promenadę, otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego pieniądze również na remont boiska, centrum przesiadkowe, place zabaw. Teraz mamy do dyspozycji kolejny zastrzyk finansowy na upiększenie serca naszego miasta. Duży udział pieniędzy unijnych pozwala nam na skuteczne remonty – dodaje Sylwester Lewicki.

Coraz czystsze powietrze

Dbałość o środowisko jest dla nas obowiązkiem mówi Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa opolskiego. – Te projekty dotyczą różnych inwestycji, od wykorzystania wód geotermalnych, poprzez jak w przypadku Olesna remont parku – zaznacza. W skali województwa na tego typu inwestycje wpływające m.in. na ochronę przyrody przeznaczono 42 miliony złotych.

Dodajmy, że parku zostaną również zamontowane budki dla owadów, ptaków i nietoperzy.

PW

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy