Większy komfort w oleskim szpitalu

Oddział wewnętrzny szpitala w Oleśnie będzie remontowany. Po oddziale ortopedycznym, chirurgicznym, SOR, blokach operacyjnych  to kolejne miejsce w szpitalu, które będzie unowocześnione i niewątpliwie wpłynie na komfort pacjentów.

– Szpital w Oleśnie jest bardzo dobrze oceniany w porównaniu z innymi jednostkami tego typu w województwie opolskim  – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Dodaje, że do tej pory szpitalowi, obok obecnego dofinansowania, przekazano w ostatnich latach ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych. – To dzięki bardzo dobrze przygotowanym projektom, które pozwalają z powodzeniem ubiegać się o unijne pieniądze – dodaje marszałek województwa.

Jak zapowiada dyrektor szpitala, w tym przypadku można mówić o całkowitej przebudowie. – Oprócz pieniędzy jakie otrzymaliśmy, to również logistyka. Remont będzie prowadzony bez zamknięcia szpitala – mówi dyrektor szpitala Andrzej Prochota.

Oleski  szpital po zakończeniu prac będzie w 90% wyremontowany. Obecnie remonty trwają na oddziale ginekologicznym, noworodków i położniczym. W ostatnich miesiącach zainstalowany został nowy tomograf komputerowy.  – Od kilku lat systematycznie przebudowujemy szpital, remontujemy oddziały, dostosowujemy do wymogów europejskich – mówi starosta oleski Stanisław Belka. – Przed remontem było wiele utrudnień dla pacjentów i samego personelu – dodaje.

Koszt remontu oddziału wewnętrznego to 620 tysięcy złotych, a 527 tysięcy złotych to unijne dofinansowanie przekazane przez urząd marszałkowski.

Przebudowa budynku oddziałów ginekologiczno – położniczego noworodkowego kosztowała  2 miliony 400 tysięcy złotych, z czego 2 miliony wyniosło dofinansowanie. Zakup tomografu komputerowego wraz z dostosowaniem pracowni kosztował ponad 1 milion 900 tysięcy złotych, a zakup został dofinansowany kwotą 1 milion 300 tysięcy złotych.

PW

Nasze serwisy