Trwa przebudowa drogi 416

W Nowej Cerekwi robotnicy weszli już na plac budowy. Rozpoczął się remont drogi 416. Utrudnienia potrwają do końca roku, ale po zakończeniu prac poprawi się dojazd do autostrady A4.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 416 w Nowej Cerekwi będzie kosztować ponad 12 milionów 500 tysięcy złotych. Wykonawcą prac jest firma DROG-BUD z Częstochowy. Oprócz gruntownej przebudowy samej drogi powstanie osiem przejść dla pieszych. Do pięciu do tej pory funkcjonujących zaprojektowano trzy nowe. Przebudowane zostaną zatoki autobusowe, zamontowane bariery energochłonne, tablice kierujące, kocie oczka.

Remontowany odcinek drogi przebiega przez gęsto zabudowaną miejscowość. Ale, jak mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego,  to ważny trakt komunikacyjny: – Droga jest często wykorzystywana przez kierowców, ponieważ od granic z województwem śląskim komunikuje cały powiat głubczycki i Opole. Jest to również droga dojazdowa do granicy państwa. Dzięki przebudowie poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Utrudnieniem w pracach będzie górski charakter miejscowości – tak uważa Tomasz Kędzior z firmy Drog-Bud. – Wszelkie prace realizowane w okolicach Głubczyc są bardzo trudne. Mamy do czynienia z wieloma wzniesieniami i dojazdami do posesji – mówi.

Zaplanowany chodnik będzie przebiegał odcinkami, raz z jednej, raz z drugiej strony drogi. Takie rozwiązanie związane jest z specyfiką miejscowości. Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich dodaje, że zamontowane zostanie również oświetlenie ledowe i wymienione wszystkie instalacje. – Przewidzieliśmy kompleksową budowę kanalizacji deszczowej, renowację i odbudowę rowów przydrożnych oraz zapewniamy odwodnienia terenów przyległych – dodaje. Przebudowa obejmuje ponad dwuipółkilometrowy odcinek drogi.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy