Ruszyła przebudowa na kolejnej drodze wojewódzkiej

Dziś wykonawca wszedł na plac budowy na drodze wojewódzkiej nr 416 w miejscowości Rzepcze. To droga prowadząca z powiatu prudnickiego do Głubczyc, a przebudowany zostanie odcinek około 2,6 kilometra drogi.

– To kolejny etap naszej ofensywy drogowej – mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza i dodaje, że tę inwestycję podzielono na dwa odcinki.– Dzisiaj zaczynamy przebudowę jednego kilometra drogi w miejscowości Rzepcze,  w terenie zabudowanym, a więc będzie tu ścieżka rowerowa, chodnik, przejście dla pieszych, wyspa spowalniająca i nowe zatoki autobusowe. Sama droga zostanie przebudowana o poszerzona zgodnie z standardami, do szerokości 6,5 – 7 metrów.

Drugi odcinek tej drogi o długości około 1,6 km, już poza terenem zabudowanym  od strony Krapkowic, dziś jest projektowany, bo będzie modernizowany  w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe LARIX, a wartość inwestycji to ponad 7,2 miliona złotych. Droga po przebudowie ma zostać oddana do użytku w grudniu 2019 roku.

Jak podkreślali dziś mieszkańcy, ta przebudowa to przede wszystkim zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa na drodze – Będzie chodnik dla mieszkańców, a stan nawierzchni wymaga już remontu. Potem będzie nam się lepiej podróżowało, nie tylko mieszkańcom gminy, ale i przejezdnym – mówi jeden z nich. Anna Daniel, sołtys wsi Leśnik, sąsiadującej z miejscowościami Rzepcze i Kierpień dodaje, że bardzo dużym udogodnieniem będzie nowa ścieżka rowerowa, bo dla wielu mieszkańców rower jest ważnym środkiem komunikacji.

Przy tej przebudowie zaplanowano także m.in. wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz montaż barier energochłonnych. Zostaną przebudowane skrzyżowania z drogami bocznymi, będzie nowy system odwadniający i przebudowana kanalizacja deszczowa.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy