Pobiegli w Półmaratonie Ołomunieckim

W sobotę 23 czerwca sześcioro opolskich biegaczy z sukcesem wystartowało w Półmaratonie Ołomunieckim 2018. Dzięki zaproszeniu i gościnności naszego partnerskiego kraju ołomunieckiego nasi zawodnicy mogli uczestniczyć w drugim po Pradze, największym półmaratonie w Czechach.

W tym roku 9 edycję imprezy ukończyło ponad 4 tysiące uczestników! Sprzyjająca pogoda pozwoliła na wykorzystanie płaskiej i świetnie przygotowanej trasy i uzyskanie bardzo dobrych wyników (Jarosław Haczyk – 1:25:41, Natalia Haczyk – 1:49:31, Aneta Ludwig-Chłąd – 1:52:11, Jacek Makowski – 1:55:46, Bartosz Swoboda – 1:57:00, Paweł Kampa – 2:05:01).

Biegacze chwalili wyjątkową atmosferę panującą w tym dniu w Ołomuńcu i tłumy kibiców, obecnych na całej, liczącej ponad 21 kilometrów, trasie biegu. Ołomuniecki bieg słynie z porywającego i pełnego emocji dopingu, zagrzewającego do walki o pokonanie kolejnych kilometrów w jeszcze lepszym czasie. Mieszkańcy miasta byli obecni na każdym kilometrze półmaratonu, a kibicowanie sprawiało radość, zwłaszcza najmłodszym. Tylu trąbek, gwizdków, grzechotek i innych wywołujących hałas przedmiotów, dotąd nie widzieliśmy na żadnym biegu. Organizacja imprezy była perfekcyjna w każdym szczególe, co biegacze mogli docenić zarówno na starcie, jak i na mecie.

Trasa półmaratonu pozwoliła naszym biegaczom poznać najciekawsze zakątki miasta, na czele z zabytkowym centrum z urokliwym rynkiem i licznymi uliczkami, w którym aż 6 zabytków architektury widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Dziękujemy partnerom z kraju ołomunieckiego za zaproszenie i możliwość udziału w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu.

ALCh – DRP

Nasze serwisy