Moc opolskich rodzin

13 wzruszających historii, niezbędne informacje. Jak być jeszcze lepszym tatą i mamą? To wszystko w nowej książce „Oczami dziecka, mamy i taty”. Jesteśmy już po jej promocji, razem z rodzicami, dziadkami i dziećmi – czyli opolskimi rodzinami.

Ta promocja odbyła się w urzędzie marszałkowskim – oczywiście w ramach akcji „Opolska mama ma moc”. Ale tym razem  – bo to już druga książka – to tata był najważniejszy i o roli taty mówiono podczas spotkania sporo.

Karina Bedrunka, inicjatorka akcji „Opolska mama ma moc”, a na co dzień mama Mateusza i dyrektor departamentu zajmującego się unijnymi funduszami w urzędzie marszałkowskim mówi, że to książka, którą każdy może się zainspirować. Są tam i ciekawe historie kilkunastu rodzin z całego regionu, i wypowiedzi ekspertów, którzy dają cenne rady. – Można ją przeczytać od początku do końca, ale wystarczy otworzyć na jakiejkolwiek stronie i znajdzie się coś ciekawego, co akurat w tym momencie może się przydać – mówi.

Marszałek Andrzej Buła, który patronuje temu projektowi podkreśla, że jest ona ważny także z innego względu. – Cieszę się, że moi pracownicy nie są tylko urzędnikami od 7.30 do 15.30, ale angażują się w projekty prospołeczne, prorodzinne, wybiegające poza ich obowiązki. Ale my – jak napisała jedna z pań – jesteśmy specjalistami od łączenia teorii z praktyką – dodaje.

Moc opolskich rodzin

Książkę „Oczami dziecka, mamy i taty” w 10 000 egzemplarzy wydał urząd marszałkowski, a będzie dostępna w bibliotekach i na wielu spotkaniach, organizowanych przez Urząd. Dziękujemy wspaniałym, opolskim rodzinom – to dzięki Wam możemy się nią cieszyć!

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy