Gwiazdy siatkówki nauczą zdrowego stylu życia

Światowej sławy sportowcy będą promować w całej Polsce aktywność i ochronę środowiska. Projekt „Graj o Siebie” to również zachęta, aby świadomie wybierać zdrowe produkty. Inauguracja projektu obędzie się w sobotę w łódzkiej Arenie, a opolskie jest pierwszym z polskich regionów, który przystąpił do pomysłu.

Nie tylko sportowcy, ale również muzycy i firmy z branży spożywczej przyłączyli się do pomysłu propagującego zdrowie. Opolskie przystąpiło do projektu z kilku powodów. Dwa z nich, to bardzo dobre zaplecze sportowe, jakie jest w województwie i to, że opolska firma Bio-Gen, to partner biznesowy akcji.

Z inicjatorami  oraz ambasadorami projektu – wybitnymi siatkarzami – spotkał się wicemarszałek Stanisław Rakoczy. Gośćmi w urzędzie marszałkowskim byli Brazylijczycy Gilberto Amauri de Godoy Filho (Giba) i Mauricio Lima oraz Argentyńczycy Raul Quiroga i Marcos Milinkovic.

Giba, brazylijski siatkarz grający na pozycji przyjmującego podkreśla, że podobne programy realizowane są w Serbii i Brazylii. – Chcemy zaszczepić w ludziach świadomość tego, co jedzą i jak żyją. Mamy nadzieję, że będziemy mogli z tego mieć większe korzyści, zarówno teraz, jak i w przyszłości. Dla nas najważniejsze jest dobro dzieci. Efekty tego pomysłu widzimy już w Brazylii. Jesteśmy dumni, że projekt możemy rozpoczynać właśnie w Opolu. To właśnie to miasto dało szansę temu pomysłowi – dodaje Giba.

 

Sportowcy podkreślają, że w najważniejszych momentach ich życia i kariery sportowej było dbanie o swoje zdrowie i świadome odżywianie się. Teraz chcą to przełożyć na życie każdego człowieka. W Serbii projekt polega na dwumiesięcznych zajęciach w trakcie specjalnie przygotowanych obozów. W przypadku Polski program został dostosowany do systemu edukacji. Projekt zakłada również wyszukiwanie talentów sportowych.

– Sami mamy dzieci i widzimy jak jest produkowana żywność. Mamy pojęcie o tym jak wiele pestycydów używanych jest w rolnictwie. Staramy się, aby przyszłe pokolenia nie zmagały się z chorobami cywilizacyjnymi. Sportowcy, których zaprosiliśmy do udziału w naszym pomyśle, również wyznają taką ideę, więc nie było ich trudno zachęcić do pomysłu – mówi Artur Kleina, prezes firmy Bio-Gen.

Arkadiusz Jaśkowski, pomysłodawca projektu wspomina, że zrodził się on dwa lata temu. – W trakcie meczu pożegnalnego Pawła Zagumnego usiedliśmy w gronie wybitnych siatkarzy, zastanawialiśmy się o tym, jak wykorzystać  gwiazdy siatkówki, do wspierania dzieci i młodzieży. Zrodziły się dwie inicjatywy – meczu gwiazd i programu „Graj o siebie”  – mówi Jaśkowski.

 

Inauguracja projektu „Graj o siebie” będzie miała miejsce 16 czerwca w trakcie Meczu Gwiazd  w łódzkiej Arenie. Światową siatkówkę będą reprezentować: Raúl Quiroga, Vladimir Nikolov, Goran Vujevic, Rusłan Olichwier, David Lee, Andrea Zorzi, Wiaczesław Zajcew, Dmitrij Fomin, Marcos Milinkovic, Mauricio Lima, Vladimir Grbić, Nicola Grbić, Andrea Gardini i Giba. Wśród Polaków zobaczymy: Pawła Zagumnego, Kubę Jarosza, Michała Winiarskiego, Karola Kłosa, Piotra Gruszkę i Ryszarda Boska.

Mecz będzie doskonałą okazją do zobaczenia gry w wykonaniu prawdziwych mistrzów z całego świata. Poza emocjami sportowymi dla widzów łódzkiej Areny przygotowano w przerwie ucztę muzyczną – występ Dawida Kwiatkowskiego, który jest ambasadorem projektu.

Więcej o projekcie – na stronie http://allstarvolley.com/projekty/graj-o-siebie/

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy