Konferencja z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Dostępności – czekamy na zgłoszenia

17 maja w ramach obchodzonego Światowego Dnia Świadomości Dostępności (GAAD – Global Accessibility Awareness Day) Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego organizuje konferencję poświęconą tematowi dostępności stron internetowych.

Głównym celem wydarzenia jest przybliżenie wszelkich problemów związanych z dostępnością i korzystaniem z Internetu przez osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Praktyki tworzenia stron niezgodnych ze standardem WCAG, który określa główne wytyczne dotyczące ułatwień w dostępie do treści publikowanych Internecie, dotyczą zarówno komercyjnych stron, jak i serwisów urzędowych. Szacuje się, że ograniczenia w dostępnie do informacji publicznej dotyczą ponad 10 procent obywateli. Konferencja stanowi dobrą okazję do uświadomienia osobom odpowiedzialnym za powstawanie i modernizację stron internetowych, że potrzeby osób z niepełnosprawnościami należy bezwzględnie brać pod uwagę przy tworzeniu stron i dzięki temu niwelować przeszkody w dostępnie do informacji.

Na konferencji będą Państwo mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat:

1)      Europejskiego Aktu o dostępności i jego konsekwencjach,

2)      Planowanych zmian w standardzie WCAG i możliwości jego wdrożenia w Polskich realiach,

3)      Rządowego programu Dostępność Plus,

4)      Wdrożenia cyfrowej dostępności w projektach unijnych,

5)      Cyfrowej dostępności, stanowiącej wyzwanie i szansę dla samorządów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się 17 maja 2018 r. w siedzibie Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji na ulicy Głogowskiej 27, w godzinach 10:00 – 14:00.

Zgłoszenie udziału w szkoleniu oraz szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://www.opolskie.pl/gaad.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy