Opolska Marka to ludzie

Tytuł „Opolska Marka” to gwarancja jakości produktów i niezawodnych rozwiązań. Kolejne firmy poszerzyły grono mogących posługiwać się tym coraz bardziej rozpoznawalnym logo. Zarząd Województwa Opolskiego przyznał również tytuł „Przedsiębiorstwa Roku”.

Piętnasty raz doceniono najlepsze przedsiębiorstwa regionu przyznając statuetkę i tytuł „Opolska Marka”. W tym roku wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń w kategoriach: innowacje, usługa, promocja regionu, produkt oraz CSR-przedsiębiorstwo dla regionu. Najlepsze podmioty gospodarcze wybrała kapituła składająca się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, izb gospodarczych i rzemieślniczych, naukowców, Okręgowej Inspekcji Pracy w Opolu czy stowarzyszeń zajmujących się pomocą w międzynarodowej wymianie gospodarczej.

W dwóch kategoriach, za innowacyjne przedsiębiorstwo i usługę uznano firmę BSSTC.PL. Kolejny podmiot doceniony w kategorii usługi, to Sieć Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki”. Najlepiej nasz region według kapituły promuje Telewizyjne Studio Brawo, organizator Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck Show”. Za najlepszy produkt uznano Śmietankówkę z Olesna, produkowaną przez tamtejszą Okręgową Spółdzielnię Mleczarską. W tej kategorii doceniono również firmę Adamietz, za produkcję płyty warstwowej ARPANEL. Natomiast wg kapituły konkursowej szczególnie odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwa to Higma Service i Elemont. 

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreśla, że przekrój nagrodzonych i zgłoszonych przedsiębiorstw jest bardzo duży. – To co wyróżnia „Opolską Markę” to ludzie. To człowiek buduje w sprzyjających warunkach, coś co sobie zamarzył. Dzięki konsekwencji, rozwija się to w coś wyjątkowego. Praca staje się pasją, pasja przeradza się w markę. Jestem przekonany, że nasi partnerzy są zadowoleni z tego tytułu i tego, że zbudowali swoje firmy w naszym województwie. Warto o ludziach, którzy mają dorobek mówić. Tym samym Opolskie jest znane w kraju. Opolszczyzna kojarzy się z współpracą, a poprzez śląskość z rzetelnością i dobrze wykonaną pracą. To również walory turystyczne. To jest dobre miejsce do ciekawego życia – mówił marszałek Andrzej Buła.

Swoją nagrodę przyznał również Zarząd Województwa Opolskiego. Statuetka trafiła do czterech firm.

Damian Żur, dyrektor handlowy Piomar uważa, że jest to znaczące wyróżnienie. – Zajmujemy się transportem, a ostatnio zakupiliśmy magazyn w Rogowie Opolskim. To otwarcie się na nowych klientów. Obecnie mamy 100 zestawów samochodowych, najstarszy pojazd ma 5 lat. Nasi klienci są bardzo wymagający, a my musimy dbać o jakość. Dzięki docenieniu przez kapitułę „Opolskiej Marki” mamy nadzieję, że pomoże to nam w promocji – wyjaśnia Damian Żur.

Jak uważa Radosław Gliński, dyrektor PPHU Nestro, wyróżnikiem przedsiębiorstwa jest dbałość o ekologię, a służy temu rozbudowa firmy. – Sama nagroda jest drogowskazem. Kiedy tworzy się nowe produkty, zatrudnia ludzi, warto dać się ocenić i poszukać odpowiedzi na pytanie, czy idzie się we właściwym kierunku. Przygotowujemy czyste rozwiązania dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i nie tylko. Proponujemy rozwiązania z wykorzystaniem pomp ciepła. Tworzymy ekoinnowacje, to jest źródło napędowe naszej firmy. Rozwiązania te wpływają na poprawę środowiska, ograniczają hałas, a co najważniejsze zmniejszają zużycie energii – dodaje Gliński.

Firma ECOKOM zajmuje się specjalistycznymi rozwiązaniami oczyszczalni ścieków, kanalizacyjnymi i wodociągowymi. Właściciel Piotr Cieślik zaznacza, że jego firma jest typowo rodzinna. –Współpracujemy z samorządami, tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy docenieni. To wyróżnienie, to najlepsza opinia o firmie i jej działalności – przyznaje Piotr Cieślik.

Z najlepszymi producentami marek samochodowych współpracuje firma MM Systemy. –Produkujemy części do prestiżowych marek samochodów, wdrażamy nowoczesne rozwiązania, tego oczekuje od nas klient. Dzięki wyróżnieniu uwiarygodniamy się. To jest również prestiż – mówi Kamil Sowada, odpowiedzialny w firmie za logistykę.

Dodajmy, że w tym roku wśród zgłoszeń dominowały kategorie: produkt, usługa, promocja regionu i innowacje. Do kategorii start-up nie zgłosiła się żadna firma.

Szczegółowy wykaz wyróżnionych znajdą Państwo tutaj: Opolska Marka – wyniki

kk/pw

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy