Komisja z wizytą w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki

Głównym tematem, którym zainteresowali się radni Komisji Polityki Regionalnej, Gospodarki i Turystyki w kwietniu była działalność Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Dlatego posiedzenie komisji zorganizowano w siedzibie tej jednostki samorządowej odpowiedzialnej za rozwój gospodarczy regionu.

Prezentację dotyczącą rynku pracy, bezrobocia i stanu zatrudnienia w województwie opolskim przedstawiła Katarzyna Rybak, kierownik Wydziału Obserwatorium Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Pozytywne informacje dotyczyły wzrostu zatrudnienia i liczby osób pracujących w regionie  w 2017 roku. Radnych zaniepokoił natomiast fakt wzrostu liczby osób biernych zawodowo, w tym głównie kobiet. W całym województwie wzrósł natomiast wskaźnik ofert pracy, o 21% w porównaniu do roku 2016.

Dyrektor OCRG Roland Wrzeciono dokonał podsumowania działań OCRG w roku 2017, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjności w regionie. Członkowie komisji zauważyli, że choć województwo opolskie nie znajduje się w czołówce województw w tym zakresie – głównie ze względu na profil przedsiębiorstw, zwłaszcza mikro i małych – to OCRG podejmuje działania, takie jak szkolenia, które mają sprzyjać podejmowaniu działań innowacyjnych na Opolszczyźnie.

SM

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy