Dogrywka o Brukselę

Drużyna uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kluczborku zdobyła największą liczbę punktów podczas dodatkowych zmagań w konkursie EUROQUIZZ. Nagrodą jest czerwcowy wyjazd do Brukseli.

Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło 35 wypełnionych zestawów konkursowych z odpowiedziami na 21 pytań. Skupiły się one na historii współczesnej regionów partnerskich Opolszczyzny: Burgundii – Franche-Comté, Nadrenii – Palatytu, Kraju Środkowoczeskiego oraz Unii Europejskiej. W dogrywce spotkały się trzy drużyny, które zdobyły największą liczbę punktów na etapie szkolnym (19 na 21).

O tym, kto wygra w dogrywce zadecydował wynik testu złożonego z dziesięciu pytań. Młodzi ludzie musieli odpowiedzieć m.in. na pytania: Ile jest oficjalnych języków urzędowych w Unii Europejskiej?, Co jest symbolem europejskiej waluty Euro?, Ilu posłów wchodzi w skład Parlamentu Europejskiego?

Drugie miejsce zajęła  młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku. Trzecie natomiast, drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu.

Jak przyznają członkinie zwycięskiej – wyłącznie kobiecej drużyny, wszystkie należą do szkolnego Kółka Europejskiego. Do konkursu przygotowywały się głównie indywidualnie, jednak jak zaznaczają zgodnie, bardzo pomocna w usystematyzowaniu wiedzy była również pomoc ich nauczyciela.

Nagrodą główną w konkursie jest pobyt zwycięskiej drużyny w Brukseli w dniach 6-8 czerwca br. Całość finansowana jest ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Koordynatorem konkursu jest Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy