W Grodkowie się zmieni

Niemal 670 tysięcy będzie kosztował projekt rewitalizacji, który zmieni tereny należące do Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie. Unijne dofinansowanie tego projektu to ponad 430 tysięcy złotych. W ostatni dzień lutego marszałek wręczył umowę na ten projekt władzom spółdzielni.

Jak mówi prezes spółdzielni Tomasz Zeman, prace obejmą tereny przy ulicach Jagiełły i Chrobrego oraz  grodkowskiego  rynku. – Grodkowska spółdzielnia to 28 budynków wielorodzinnych. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać takie dofinansowanie. To ogromne wsparcie na budowę zmianę  infrastruktury wokół tych budynków – mówi. Będzie nowy plac zabawa, poszerzy się parking, na którym wydzielone zostaną miejsca dla niepełnosprawnych,  będą nowe chodniki i ścieżki, ławki i stoliki, nasadzone zostaną krzewy i drzewa.

Projekt to nie tylko same inwestycje. Spółdzielnia będzie współpracować ze stowarzyszeniami  „Nowe Osiedle”, „Złota Ziemia” i  Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Lipowa oraz Klubem Sportowym Grodkowska Akademia Sportu, których zadaniem będzie ożywienie tych miejsc i integrowanie wokół wspólnych działań mieszkańców.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodkowie to jedyna spółdzielnia, która przygotowała i złożyła projekt samodzielnie. – Myślę, że to wielka radość dla mieszkańców, bo tereny, które zostaną poddane rewitalizacji to miejsca, z których mieszkańcy korzystają na co dzień. Cieszy, że spółdzielnia mieszkaniowa też zobaczyła szanse w funduszach europejskich. Będziemy kibicować temu  projektowi – dodaje.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy